Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Adwords Kampanyalarınız İçin Doğru Anahtar Kelimeleri Nasıl BulursunuzE-ticaret sitenizin reklamını yapmak istiyorsanız bunun için Google Adwords kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

 

Doğru bir reklam kampanyası hazırlamanız, Google üzerinde arama yapan potansiyel hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Etkili ve doğru bir şekilde reklam kampanyası hazırlayabilmeniz için yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi ise “Doğru Anahtar Kelime Seçimi” yapmanızdır. Doğru anahtar kelime seçimi sizin Adwords kampanyalarınızın doğru hedef kitlenize ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Doğru anahtar kelime seçimi yapmanız reklam bütçenizi daha rahat ve kolay bir şekilde yönetmenizi sağlayacaktır. Reklam bütçenizi doğru bir şekilde yönetmeniz, reklam kampanyalarınızın daha uzun süre yayında olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sizin de gereksiz yere reklam parası harcamamanızı sağlar.

 

Adwords Kampanyalarınız İçin Doğru Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulursunuz?

Adwords Kampanyalarınız İçin Doğru Anahtar Kelimeleri Nasıl BulursunuzDoğru anahtar kelime seçimi yapabilmek için ise dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır.

 

Bugün bu yazımızda da Adwords kampanyalarınız için doğru anahtar kelime seçimi yaparken neler yapmanız gerektiği üzerinde duracağız.

 

-Ürünlerinizi iyi bir şekilde tanımlamanız gerekmektedir. Bu sayede anahtar kelime seçiminde sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

 

-E-ticaret sitenizde birden fazla ürün satıyor olabilirsiniz ancak adwords reklam kampanyalarınızda tek tek kampanya oluşturmanız sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

 

-Adwords reklam kampanyalarınızda mümkün olduğunca birden fazla anahtar kelime girmeye çalışmalısınız. Bu sayede reklam verdiğiniz ürün ile ilgili müşterilerinizin arama yaparken kullanabilecekleri kelimeleri düşünmeniz gerekmeketdir.

 

Bunun yanı sıra sizlere Google Keyword Planner Tool kullanmanızı tavsiye ederiz. Benze ürünler ile ilgili ne tür anahtar kelimeler kullanılmış bunları inceleyebilirsiniz.

 

Adwords Kampanyalarınız İçin Doğru Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulursunuz?

-Google Analytics’ten de yardım alabilirsiniz. Analiytics hesabınıza giriş yapın daha sonra sitenize en çok hangi kelimeler üzerinden arama geldiğini görebilirsiniz.

 

-Adwords reklam kampanyanız için kullandığınız birden fazla anahtar kelime haliyle bütçenizi biraz zorlayacaktır.

 

Reklam bütçenizi zorlamadan seçeceğiniz az anahtar kelime ile en iyi sonuç alabilirsiniz.

 

Tabi bunun için en iyi sonuç alacak şekilde anahtar kelimelerinizi daraltmalısınız.

 

  • Hedef Kitle
  • Anahtar Kelime Ürününüz ile Ne Kadar Alakalı?
  • Ücret

 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu 3 maddeyi göz önünde bulundurmanız sizlere en iyi sonucu verecek anahtar kelime seçiminde yardımcı olacaktır.

 

Google Adwords reklam kampanyanızda en iyi sonuç için düzenli bir şekilde testler yapmalısınız. Farklı bütçe, farklı anahtar kelime ve farklı hedef kitlerleri ile reklam kampanyaları oluşturmalısınız. Aynı ürün için birden fazla ama farklı olacak şekilde adwords reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin