Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Yönlendirmeli Pazarlama Neden Bu Kadar Güçlü?

Sözlü ve yönlendirme pazarlamanın güçlü olduğunu ve sürekli pazarlamanın en güçlü pazarlama biçimlerinden biri olarak değerlendirildiğini biliyoruz, ama neden?

Bunun için üç ana nedene bakalım:

1.  Hassas Hedefleme

Her biriniz Google Adwords veya Facebook Ads’i kullanmayı denediniz mi, paranızın tam olarak gözlerinizin önünde kaybolmasını izlemek için?

 Çoğu zaman bu, platformun hatası değil hedeflemenizdir. Harika bir pazarlama kampanyası, iki ana bileşenden, harika bir mesajdan ve lazer hedeflemeden oluşur.

Yönlendirme pazarlama ve ağızdan ağıza pazarlama çok daha hedefli olma eğilimindedir, çünkü insanlar arkadaşlarını ve sosyal izleyicilerini iyi tanırlar. Bu, marka mesajınızın diğer pazarlama kanallarından daha etkili yayılmasını sağlar. 

2. Güven Faktörü

Güven, birini bir şeyler almaya ikna etme konusunda çok yol kat eder. Eğer birine güvenmiyorsak, onları dinlemeyeceğiz. En son komisyonda olduğunu bildiğiniz bir satış görevlisinin size bir şeyler satmaya çalıştığını düşünün. 

Muhtemelen güven eksikliğinden dolayı gerçekliği konusunda şüpheleriniz vardı. Yine de tavsiye pazarlamada, satışlar genellikle arkadaşlarınız veya aileniz gibi iyi tanıdığınız birinden geliyor veya en sevdiğiniz blog yazarı gibi güvendiğiniz birinden geliyor.

Yine zaman ve tekrar, araştırmalar insanların bu reklamların jenerik reklamlar ve markaların kendileri tarafından özenle hazırlanmış satış sahaları hakkındaki görüşlerine neredeyse her zaman güvendiklerini göstermiştir.

  1. Arkadaş / Aile
  2. Haber Yayınları
  3. Müşteri Yorumları ve Görüşleri Online Yayınlandı
  4. Etkileyici Görüşleri (Blogcular, Sosyal Medya Etkileyicileri)
  5. Görüşle

2.  Erişim ve Hızlandırma

Çok uzun zaman önce, tipik bir tüketicinin ortalama erişiminin erişimi sınırlıydı. Çoğunlukla, her gün şahsen gördükleri veya telefonda konuştukları insan sayısı içeriyordu. 

Bu günde ve yaşta, ortalama tüketicilerin ulaşması çok daha büyük ve güçlü sosyal takipleri olan birçok kişi için muazzam olabilir. Bazı tüketiciler artık, çevrimiçi olarak söylediklerine göre bir işi kurma veya bozma gücüne sahipler.

yönlendirme pazarlama

Basit bir Facebook gönderisi, Twitter tweet veya Instagram özçekimiyle, ortalama bir tüketici, birkaç saniye içinde binlerce veya arkadaş olmasa bile (yüzlerce kişiye) yine ortalama bir tüketici ulaşabilir. Bu tür bir sosyal erişim, tavsiye pazarlamanın yalnızca son on yılda daha da büyüdüğü için kritik nedenlerdir. 

Tavsiye Pazarlamasını Nasıl Kullanıyor ve Uyguluyorsunuz?

1. Olağanüstü Müşteri Hizmeti ve Satın Alma Deneyimi Sağlayın

2. Analytics’inize Dikkat Edin

3. Ürünlerinizi ve Ürün Deneyimini Paylaşılabilir Hale Getirin

4. Ziyaretçilerin ve Müşterilerin Markaya Yönelik Önerilerini Kolaylaştırın

5. Bir Tavsiye Programının Uygulanması

6. Etkileyenlerden Yararlanma

7. Yorumlar Çok Yönlendirilir

Tavsiye pazarlama, her işletme için güçlü ve önemli bir bileşendir. Bazı temel taktiklerin uygulanması, yeni bir satışın ana kaynağı olabilecek yönlendirme sürecinin teşvik edilmesine ve kolaylaştırılmasına yardımcı olabilir. 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin