Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

 

Youtube videoları e-ticareti nasıl etkiler

Google Dünya’ nın en büyük arama motorudur. Aynı zamanda Google tarafından açılan Youtube video izleme sitesi de Ülkemizde en çok ziyaret edilen video sitelerinden bir tanesidir. Kullanıcılar herhangi bir araştırma yapacaklarında ya da ürün satın almak istediklerinde ilk tercih olarak Google‘ da arama yapmayı tercih etmektedirler. Herhangi bir konu hakkında video izlemek istenilen bilgiye görsel olarak ulaşmak için ise ilk olarak Youtube akla gelmektedir.

Daha önceki makalelerimiz de arama motoru Google’ da yapılan çalışmaların ne kadar etkili olduğundan ve aynı zamanda geri dönüşüm oranlarının fazlalığından söz etmiştik. Bu makalemizde ise Youtube’ a konulacak videoların satışları nasıl etkilediğinden söz edeceğiz.

 

Peki Youtube Videoları E-ticareti Nasıl Etkiler ?

 

Youtube’ a Eklenen Videoların İzlenmesi

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi kullanıcılar bir ürün alacakları zaman o ürün ile ilgili videoları izlemek isterler. Bunun içinde ilk başvurdukları site youtube.com olYoutube Videoları E-ticareti Nasıl Etkiler ?maktadır. Youtube’ a eklediğiniz videolar için özel olarak başlık, açıklama ve etiketler oluşturabilmektesiniz. Bu sayede arama yapan potansiyel müşterilerinizin direk olarak sizin eklemiş olduğunuz ürüne yönlenmesini sağlayabilirsiniz. Youtube’ a video ekleyebilmeniz için ise bir Gamil hesabınızın olması ve bu hesap ile Youtube’ da hesap oluşturmanız yeterli olmaktadır. Daha sonra video ekle butonunu kullanarak istediğiniz ürünlerin videosunu bu siteye yükleyebilirsiniz.

 

Sitenize Ekleyeceğiniz Youtube Videoları

Youtube’ a eklemiş olduğunuz videoları aynı zamanda iframe kodları sayesinde kendi sitenizde sergileme şansınızda bulunmaktadır. Tanıtımını yaptığınız ürünlerin videoları sayesinde, sitenize gelen kullanıcıların ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Sadece fotoğraf, açıklama ya da detaylı özellikler değil aynı zamanda çekmiş olduğunuz videolar müşterilerinizin güvenlerini kazanmanızda ve ürün üzerinde yoğunlaşmalarında fayda sağlamaktadır. Sitenize gelen kullanıcıların sadece ürün özelliklerine bakmak isterken bile eklemiş olduğunuz ürün tanıtım videolarını izlemeleri ve siteniz de daha uzun süre kalmaları direk olarak arama motoru optimizasyonundaki başarınızı arttırmaya yönelik olumlu bir harekettir.

 

Youtube Videolarına Google’ un Verdiği Önem

 

Youtube direk olarak Google’ un bünyesinde açılmış olan bir video izleme sitesidir. Bu nedenle her gün milyonlarca trafik akışı sağlanmakta ve Google tarafından ayrıcalık tanınmaktadır. Youtube’ a eklenen videoları başlıklar, etiketler ve aynı zamanda açıklamaları ile birlikte ekleyeceğinizden yukarıda bahsetmiştik. Youtube’ un satışlarınızı arttıracak bir diğer etkisi buradan kaynaklanmaktadır. Google arama motorunda yapılan aratmalarda daha üst sıralarda yer almak Youtube videolarınız sayesinde mümkün olmaktadır. Daha önce dikkat ettiyseniz herhangi bir arama yaptığınızda direk olarak Youtube videolarının çıktığını görmüşsünüzdür.

 

Sonuç olarak Google ve Youtube e-ticaret siteleri için vazgeçilmez ve aynı zamanda en fazla dönüşüm oranlarına sahip olan sitelerdir. Eğer e-ticaret siteniz var ya da açmayı düşünüyorsanız bu iki site üzerinde yoğunlaşarak çalışmalarınızı yapmanızda büyük faydalar olacaktır.

Youtube Videoları E-ticareti Nasıl Etkiler ? Konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Siz de Youtube Videoları E-ticareti Nasıl Etkiler ? Konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı bildirerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin