Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Yönetim Paneli Sol Menü -> Ürünler -> Kategoriler -> Yeni Ekle

kategori ekleme

kategori ekleme

Genel Sekmesi
Kategori Adı : Kategori ekleme, kategori adınızı arama motorlarında aranan kelimelerden seçmeniz arama motorlarındaki bilinirliğinizi artıracaktır.
Örneğin Kıyafet ürünleri online satışı yapıyorsanız kategorilerinizi “Erkek”, “Bayan” şeklinde değil de “Erkek Kıyafet” “Bayan kıyafet” şeklinde belirlemeniz daha iyi olacaktır.

Kategori Başlık (Title) : Sitenizde kategorilerinize girdiğinizde üst bölümde görünen sayfa başlık bilgisidir. Arama motoru optimizasyonu için kategori ile ilişkili çok uzun olmayacak şekilde yazabilirsiniz. Boş bırakırsanız sistem otomatik olarak “Kategori adı – Site adı” , şeklinde yazacaktır.

Meta Açıklama : Meta açıklaması arama motorlarında görünen kategori ile ilgili açıklamanızdır.

Açıklama : Kategoriniz hakkında detaylı bilgileri bu alana yazınız. Sitenizde kategori detayında üst bölümde görüntülenir. Bu bölüme resim ekleyebilir ve bu sayede kategori görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Alt Açıklama : Kategoriniz hakkında detaylı bilgileri bu alana yazınız. Sitenizde kategori detayında alt bölümde görüntülenir. Bu bölüme resim ekleyebilir ve bu sayede kategori görünümünü özelleştirebilirsiniz.

kategori ekleme

 

Detay Sekmesi Kategori Ekleme

Ana Kategori : Ürünlerinize üst kategori belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz alt kategori üst kategorisine tıklandığında görüntülenir. Kategori eklerken belirlediğiniz üst kategoriyi daha sonra değiştirebilirsiniz. Örneğin “Toner” adında yeni bir kategori açın ve önceden açmış olduğunuz “Sarf Malzemeleri” kategorisini üst kategori olarak belirtin. Müşterileriniz menü yapısına göre Sarf Malzemeleri kategorisine tıkladıklarında “Toner” kategorisini görebilirler. Daha sonra Toner kategorisinin üst kategorisini farklı bir kategori yapabilirsiniz.

İkon : Kategorilerinize ikon ekleyebilirsiniz. Temanıza göre menü öğelerinde görüntülenir.

Resim : Kategorilerinize resim ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz resimler kategori detayında en üstte görüntülenecektir.

Üst : Kategorinizin üst menüde görüntülenmesi için işaretleyebilirsiniz.

Sol : Kategorinizin alt menüde görüntülenmesi için işaretleyebilirsiniz.

Alt : Kategorinizin alt menüde görüntülenmesi için işaretleyebilirsiniz.

Kategori Kapanış Tarihi : Sitenizdeki kategorileri butiklere böldüğünüzde butik kapanış tarihi atamak isterseniz bu bölümden kapanış tarihini girebilirsiniz. Butik sistemi kullanmıyorsanız boş bırakmalısınız.

kategori ekleme

Ayarlar Sekmesi
Taksit – Görünmesin : Kategorilerinize ait ürünlere özel taksit oranı verebilirsiniz. Örneğin Cep telefonları kategorisinden bir ürün satın alınmak istendiğinde 3 taksit seçeneği görünmesin yada 3 taksitte %6 komisyon yansıtılsın diyebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin