Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Web Siteleri Neden Mobile Ayak Uydurmalı

Şirketler online ortamdan satış alabilmek için e-ticaret paketleri kullanmakta ya da kendilerine özel e-ticaret çözümleri satın almaktadır. Bundan önceki yıllara bakacak olursa mobil ticaret terimi hayatımızda yoktu ancak son iki senedir sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu durum arama motorlarının da bunu dikkate alması ve bunun sonucunda kullanıcıların yapmış oldukları arama  kriterlerinde bunu da göz önüne alarak sonuçlar çıkartmasında etkili olmuştur. Tüm alan da olduğu gibi e-ticaret sektörü de bundan nasibi almış ve çağın gerekliliklerine ayak uydurmak zorunda kalmıştır. Artık mobil sadece bir gereklilik değil zorunluluk halini almıştır. Peki e-ticaret siteleri bunu yaparak neler kazanmaktadır kısaca bunu ele almak istedik.

Web Siteleri Neden Mobile Ayak Uydurmalı?

Son zamanlarda e-ticaret sektöründe yapılan araştırmalar sonucu gelen siparişlerin en çok mobil ve akıllı cihazlar üzerinden geldiği ortaya konulmuştur. Yani sizin web siteniz müşterinin tabletine ya da telefonuna uyum sağlayarak o şekilde kullanıcıya hitap etmezse rakiplerinize karşı bir sıfırsınız demektir. Müşteri on saniye bile sitenizde kalmadan sizi terk eder. İkinci olarak akıllı cihazlar üzerinde ki kullanıcı tutumları da oldukça farklıdır.

Tüm günlerini burada bakınarak geçirmekte olan kullanıcılar ürünleri daha iyi inceleme fırsatı bulmakta ve satın alma daha kolay gerçekleşmektedir. Yine mobil uyumlu web sitelere bakacak olursak kullanıcıların bu sitelerde daha uzun süre geçirdiği araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir gerçektir. Bunun nedeni mobil uyumlu tasarımların oldukça dikkat çekici olması hem de istedikleri verilere en kısa zaman da ulaşmasından kaynaklanmaktadır. Sitede kalmayı arttıracak bir diğer hususta seo çalışmalarıdır. Bu ikisi ön plana çıkarılarak arama motorlarında oldukça başarılı olan firmalar oldukça çoktur.

 

Web Siteleri Neden Mobile Ayak Uydurmalı?Web Siteleri Neden Mobile Ayak Uydurmalı

Web siteleri neden mobile ayak uydurmalı? Mobil uyumlu sitelere arama motorları tarafından getirilen bir diğer avantaj responsive sitelere müşterilerin arama sonuçlarında mobil uyumlu olduğunu anlamalarına ilişkin mobil uyumlu ibaresi getirilmiştir. Bu sitelerin bir de Google’ ın diğer başarılı uygulamalarından faydalandıklarını düşünün rakiplerinden öne geçmeleri çok kolay bir hal alacaktır. Kısaca anlatacak olursak mobil uyumlu bir site hem daha çok ziyaretçi alacak hem aramalarda ön plana çıkacak hem de değişen kullanıcı tutumları ile daha çok sipariş çekecektir. Tabi sizin de seo ile özverili çalışmalarınızın da burada yer aldığını eklememize gerek yok. Şimdi siz düşünün mobil uyumluluk gereksiz midir?


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin