Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

Ürün sayfası tasarımı yapılırken doğrudan satışa yönelik anlaşılabilir bir tasarım uygulanması doğru bir mantıktır. Sonuçta sayfaya gelen kullanıcıların o ürünü satın almasını istemekteyiz. Kullanıcılar son zamanlarda artık sosyal medyadan yapmış olduğunuz paylaşımları görmekte ve bu yolla ürünlerinize ulaştıkları için, ilk izlenim siteniz için hayati önem arz etmektedir. Bu sebeple ürün sayfasına gelen kullanıcıların, ürünü almasa dahi hemen siteden çıkmamasını, sitede şöyle bir dolanmasını isteriz. Belki dikkatini çekecek başka bir ürün ya da satın almasa dahi paylaşımı yapacağını başkalarının da dikkatini çekebilecek ürünlere dikkat çeker. Bu nedenle, sayfalarımızı, sosyal paylaşım butonları, kargo bilgileri, ürün fotoğrafları, videolar, eylem çağrıları ile donatırız.


Aşağıdaki paylaşımda bunun en aşırı örneklerinden birini bir araba kiralama sitesi olan lingcars.com un araç kiralama sayfalarından birini görebilirsiniz. Tasarımcı belli ki bizin dünyamızdan değil, paralel bir evren de yer alıyor. Aslında bu sitenin tamamı bir satış sitesinin nasıl olmaması gerektiğinin en açık göstergesi olarak bize örnek teşkil etmektedir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

Şunu gözardı etmemek lazım ki, ürün sayfanıza koyduğunuz her şey belli bir amaca hizmet ediyor olsa da, bu sayfa marka imajınız açısından oldukça önemli bir nokta olmaktadır. Bu sayfaların esas yapması gereken, kullanıcıların sizin kurumsal kültürünüz ve markanın hakkında fikir sahibi olmasını sağlamak ve heyecan yaratmaktır.Bunu en iyi şekilde yaptığını düşündüğümüz 12 markanın 12 ürün sayfasını sizler için derledik. Yukarıda yer alan örnekte ürün sayfasının nasıl olmaması gerektiğini gördükten sonra, bu konuda ki mükemmellik seviyesine yükselmiş örneklere kısa bir göz atalım.

 

1.AYR

 

Bonobos’ un kardeş şirketi olan AYR, sıkıcı olmadan sade bir tasarıma imza atmış, minimalist ögeler kullanarak ürünlerini ön plana çıkarmayı başarmıştır. Bilgilerin yer aldığı panelleri kullanıcı isterse açabiliyor ancak tasarımı bozmuyorlar.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

2. BURBERRY

 

Doğrudan marka imajını yansıtan çok kaliteli ürün fotoğrafları, ürün sayfalarının ana tasarımını oluşturmaktadır. Burada önemli olan nokta ürün fotoğraflarının da tasarımla bir bütünlük içerisinde olması ve uyum sağlamasıdır.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

3.DENY DESİGNS

 

Parlak renkli, iddialı ve işlevsel sayfalar tasarımın zeminini oluşturmaktadır. Özellikle videoların nasıl otomatik oynatıldığını görünce sayfaları daha bir sevdik. Ürün hakkında bilgi panelleri kullanıcılar isterse açılıyor ve genel tasarımla uyum içerisindedir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

4.GREATS

Karmaşık bir sayfa oluşturmaktansa, tüm verilmesi gereken bilgileri tek sayfaya sığdırmayı başaran Greats’ ın sayfaları, aşağıya doğru uzayıp gitmektedir. İhtiyacınız olan tüm bilgileri yalnızca sayfayı kaydırarak bulabiliyorsunuz ve bunu tasarımsal temellerinden ödün vermeden sağlamayı başarmaktadır.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

5. HARD GRAFT

 

Greats gibi Hard Graft’ ta paralax efekti kullanarak ürün sayfalarını tasarlamıştır. Yüksek kaliteli görselleri ön plana çıkararak, verilen bilgileri minimum seviyede tutmuştur.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

6. HUNTER

 

Hunter ürünleri farklı şekillerde göstermek üzerine uzmanlaşmış ürün sayfalarını içermektedir. Ürünlerin her özelliği doğrudan ürün görseli üzerinden gösterilebilmektedir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

7. JO MALONE

 

Bir parfüm markası olan Jo Malone ürün sayfalarının klas bir görünüme sahip olmasının üzerinde durmuştur. Ayrıca parfümün çeşidine göre arka plan fotoğrafının değilmesi, doğrudan müşteriyi o ürünle alakalı atmosferin içine atmaktadır.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

8.MADE

 

Yalın, basite ve işlevsel tasarımın en güzel örneklerinden biri…

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

9. NEW BALANCE

 

New Balance’ ın ürün sayfalarındaki fotoğraflar ile ürünlerin en küçük detayını bile rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

10. NORWEGİAN RAİN

 

Yüksek performanslı dış giyim ürünleri üreten firma, ürün sayfa tasarımında parçalı bir yapı uygulayarak kullanıcıların detaylar arasında kaybolmasının önüne geçmiştir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

11. REFORMATİON

 

Kadın giyim ürünleri satışı yapan site, tam ekran net görseller ve görsellerin üzerine kurulmuş metinler kullanarak kullanıcılarının dikkatlerini anında çekmeyi hedeflemiştir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

12. V76

 

Güçlü görseller ve tipografi seçimi ile kullanıcılarına cesur bir tasarım sunan V76, marka imajını ce öyküsünü müşteriye direkt olarak yansıtan örneklerden biridir.

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Model

 

Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Örnek konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Siz de Ürün Sayfa Düzenine 12 Mükemmel Örnek konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı bildirerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin