Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Türkiye’nin tüm şehirlerine tüm ilçelerine aynı mesafede milyonlarca fazla ürün seçeneklerinizi bulabileceğiniz GittiGidiyor ile hayatınızı kolaylaştırabilir ve aynı zamanda güvenle hızlı alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

GittiGidiyor’un  Kuruluş Hikayesi

Okul bittikten sonra kendi alanlarına çalışmaya başlayan üç yakın arkadaş, işlerinde sürekliliğin olmaması istemesi sebebiyle farklı iş alanlarını araştırırken ABD’de gencecik girişimcilerin kurduğu internet şirketleri borsaya açılıyor ve sahiplerine milyonlarca dolar kazandırmaktaydı. Bunların içinde yer alan ikinci el ürünlerin açık artırmayla satılmakta olduğu EBay adılı e-ticaret sitesi ilgilerini çekti. Ebay’ın ABD’de yaptığını Türkiye’de yapmak için  mücadeleye başlayan üç arkadaş, sanal açık artırma e-ticaret sitesini “Gittigidiyor.com’u 2001 yılında kurdular.

lider e-ticaret sitesi

Bilindiği üzere kurulduğu dönemde Türkiye’de kişiler arası alışverişe imkân tanıyan güvenli bir alışveriş sitesi yoktu. Bu açığı iyi gören üç ortak, kredi Kartı kullanımının dahi çok az olduğu bir dönemde insanları sıfır risk sistemi  ile tanıştırarak e-ticarette güvenli alışveriş yapılabileceğini anlattılar.

İnternette açık artırma sitesiyle yola çıkan 3 ortak, ısrarlı yatırımlarının karşılığını 2004 yılından itibaren almaya başladılar. Marka bilinirliğini giderek artıran ve güvenirliğini kazandıran Gittigidiyor.com müthiş bir müşteri kitlesine ulaştı. 2006 yılından sonra aralarına katılan yeni yatırımcılarla ilerlemeye devam ettiler.  Büyük çıkışı gözlerden kaçmayan ‘Gittigidiyor.com’u, 2011 Yılında ABD’li ilham kaynakları EBay 217,5 Milyon dolar gibi rekor bir paraya satın aldılar.

Türkiye’nin Lider E-Ticaret Sitesi : GittiGidiyor

23 milyonu aşan kayıtlı kullanıcıları ve 100 binden fazla satıcıyı bir araya getiren, 50 kategoride 15 milyon ürün çeşidiyle farklılaşan milyonlarca ürünü avantajlı fiyatlarla sunmaya devam eden GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanmaktadır. Saniyede 1 ürünün satıldığı e-ticaret sitesi, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla ile birlikte satışının %50’sini mobilden gerçekleştirmektedir.

lider e-ticaret sitesi

Avantajlı ve uygun fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapmaya; bireysel satıcılar, büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformu haline gelmeyi amaçlamış ve başarmıştır. Lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Great Place to Work tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenlerin 2018 listesinde 1’inci olmuştur.

Lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor, KOBİ’lerin ve bireysel satıcıların yanı yabancı veya yerli yüzlerce büyük markanın resmi mağazalarına  ev sahipliği yapmaktadır. Avantajlı mağaza paketleri ile gelişmiş satış araçları ve listeleme promosyonlarıyla, hem kurumsal hem de bireysel satıcıları için işlerini kolay bir şekilde e-ticaretle büyütme fırsatı yaratmaya devam etmektedir. 

Entegrasyon ile ürünlerinizi kolayca aktarım sağlayabilirsiniz.
GittiGidiyor Entegrasyonuzu gerçekleştirerek  ürünlerinizi kolay bir şekilde GittiGidiyor’a aktarabilir ve ürünlerinizi satışa açık hale getirebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin