Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Hepsiburada.com kullanıcılarına sunmuş olduğu sınırsız sayıda hediye alternatifleri ve hediye alışverişini kolay hale getiren hediye bulucu özelliği ile anneler günü alışverişinde en çok alışverişin gerçekleştirildiği sitelerden biri olmuştur. Roamler Türkiye tarafından yapılan araştırma sonucuna göre Anneler gününde kullanıcıların online alışverişe yönelmelerinde artışlar meydana gelirken, hepsiburada.com Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu sitesi olmaya hak kazanmıştır. Yılın en önemli zamanlarından biri olarak her Ülkede aynı öneme sahip toplumun her kısmında kabul gören ve her yerde aynı günde kutlanan Anneler Günü, Ülkemizde de alışveriş noktasında büyük dalgalanmalar meydana getirmektedir. Kullanıcılar son yıllarda Anneler günü alışverişlerini fiziksel mağazalardan yapmak yerine online alışverişi tercih etmektedir.

Türkiye’nin En Büyük E-ticaret Platformu: Hepsiburada

Geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermekte olan işletme kendine özel geliştirmiş olduğu hediye bulucu özelliğiyle de online alışverişte fark ve kolaylık yaratarak sektöründe zirvelere yükselmiştir.

Türkiye’nin En Büyük E-ticaret Platformu: Hepsiburada

Kullanıcıların, Anneler günü ve bugüne özel hediye alışverişleri konusunda fikirlerini araştırmaya alan Roamler Türkiye 386 katılımcıdan oluşan bir ekiple araştırmalarını yaptığını bu katılımcıların % 92’ lik kısmının anneler gününü kutlayacaklarını söylediklerini belirtmiştir. Katılımcıların büyük bir çoğunluğu ise erkek adaylardan meydana gelmektedir ( Araştırmaya dahil olan erkeklerin sayısı % 63,3’ iken, Araştırmaya katılan bayanların sayısı % 36,7 dir) . Kutlama yaparken katılımcılar arasında % 83,2’ lik oranı bu kutlamayı hediye ile yapacaklarını dile getirmektedir. Yine araştırmada yer alan bay ve bayan katılımcılar kendi annelerinin yanı sıra eşlerine, eşlerinin anneleri ve diğer akrabalarını da hediye aldıklarını ifade etmişlerdir.

Bu verilere göre;

  • com sitesi 150 binden fazla ürün modeline sahip bir sitedir,
  • Son üç yıla bakacak olursak hepsiburada.com teknoloji alanında 125 milyon TL yatırım yapmıştır,
  • com aylık ziyaretçi sayııs 17 milyon olarak vurgulanmıştır,
  • com’ un deposunda bir milyondan fazla ürün yer edinmektedir,
  • com üzerinden aylık 1 milyondan fazla ürün satışı meydana gelmektedir,
  • com üzerinden ayda 1 milyondan fazla teslimat gerçekleştirilmektedir,
  • Akıllı cihazların satılma oranı hepsiburada.com ile % 60’ ları aşan bir rakama sahip olmuştur,
  • İnternet üzerinden online alışveriş oranları ABD’ de 17 oranında iken, Avrupa’ da bu oran % 11 lere düşmektedir. İngiltre’ de bu oran % 11 olarak seyrederken Ülkemizde ki oranı % 1,5 olarak diğer Ülkelere oranla fazlasıyla geriden seyretmektedir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin