Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Türkiye’de “E-ticaret’ te Perşembe Günü Tercih Ediliyor, Trend ve Sosyal Pazarlama Danışmanı olarak hizmet vermekte olan Samet Çelik; Türkiye’ de e-ticaretin en çok faaliyete geçtiği günün Perşembe olduğuna ilişkin açıklamalar da bulunmuştur. Bunun etkileri arasında genel olarak haftasonu küçük kaçamaklar için yapılan gezilerin getirileri olarak yapılan masraflar gösterilmektedir. Trend ve Sosyal Pazarlama Danışmanı olarak hizmet vermekte olan Samet Çelik, Türk internet kullanıcıların en çok Perşembe günü alışverişe eğimli olduklarını ifade etmiştir. NTSO ( Nevşehir Ticaret Odası) tarafından bilgi vermek amaçlı düzenlenen seminerler kapsamın da e-ticaret ve sosyal medya başlıklı seminer meydana getirilmiştir.

Türkiye’de “E-ticaret’ te Perşembe Günü Tercih Ediliyor

NTSO ( Nevşehir Ticaret Odası) düzenlenen seminerde konuşmacılar arasında yer alan Samet Çelik, e-ticaret sektörü ve sosyal ağların son zamandaki bağlantısı ve öneminden söz etmiştir. E-ticaret sektörüne girmeyi planlayan KOBİ’ lere yönelik açıklamalar yapan Çelik, bu kapsamda Türkiye’ nin yetersiz olduğunu dile getirmiştir. E-ticaret sektörü hakkında daha çok bilgi veren seminerlerin ve girişim için gerekli yatırımların çoğaltılmasını da dile getirmiştir.

Türkiye’de “E-ticaret’ te Perşembe Günü Tercih Ediliyor

Ülkemizde yaklaşık olarak 12 milyon e-ticaret kullanıcı olduğunun altını çizen Samet Çelik sözlerine şu şekilde devam etmiştir; Ülkemiz internet kullanımı noktasında olduğu üzere e-ticaret sektöründe de geriden gelmiştir. İnternet kullanımı arasında listede onuncu sıra gibi yüksek bir rakamda seyrederken bu rakamlar e-ticaret sektörü için geçersiz kılınmaktadır. 77 milyon nüfusa sahip Ülkemizde 12 milyon kişinin e-ticarete yöneldiğini belirten Samet Çelik, Ülkemizde e-ticaret sektörüne olan bu çekimserliğin güvensizlikten ve kredi kartı verilerinin dağılmasından korktuğu için meydana geldiğini dile getirmiştir. Bunun için de devlet güvenlik konusunda gerekli önlemleri almalı kullanıcılar bu konuda teşviklendirmelidir. E-ticaretin son zamanlarda mobil cihazlar üzerinden yapılması bizi sektörün gerisinde olsak

da yeni uygulama kullanma noktasında ilk sıralara getirmiştir.Hatta sonuçlar Avrupa’ dan bile önde olduğumuz göstermektedir ancak sektör gelişmedikçe farklı tutumlar sergilemekte büyümemizde yardımcı olmayacaktır. Açıklamalarının ardından konuşmasına devam eden Samet Çelik, sektöre adım atmak isteyen şirketlere ve genç girişimcilere neler yapmaları ve nasıl bir yol izlemeleri gerektiğinden bahsetmiştir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin