Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Tesettür Giyimde Dünyaca Ünlü E-ticaret Sitesi Türkiye'deGeçtiğimiz aylarda Torino kentinde meydana gelen Tesettür giyim forumu’ nda, Ülkemizin senelik 39.3 Milyar dolarlık bir maliyetle Dünya çapında tesettür giyim kategorisinde e-ticaret payında ilk başı çektiği ortaya konmuştur. Ülkemizden sonra en çok maliyeti 22.5 milyar dolar ile Birleşik Arap Emirlikleri takip erken üçüncü sırada 18.8 milyar Dolar ile Endonezya gelmektedir. Dördüncü sırada yer alan İran 17.1 milyar dolar maliyetle, Suudi Arabistan 16 milyar dolar ile beşinci sırada liste de kendine yer edinmiştir. Daha önceki duyurularda kısa bir zaman önce Ülkemizde startup firmalara en çok yatırım yapan kişi olarak akıllarda kalan Hasan Aslanoba, yatırım kararı almış olduğu start up firmalar içinde en çabuk Modanisa.com’ un gelişim gösterdiğini ifade etmiştir.

Tesettür Giyimde Dünyaca Ünlü E-ticaret Sitesi Türkiye’de

Modanisa’ nın kurucusu ve ortağı olarak faaliyet göstermekte olan yönetim kurulu başkanı olarak da görev yapan Kerim Türe, tesettür piyasasıyla alakalı yapılan analizleri basınla paylaşmıştır. Torino da yapılan toplantılar sonucunda yapılan analizlerde Dünya çapında tesettür giyim pazarına ilişkin rakamlar Thomson Reuters’ in ve DinarStandard’ ın katkıları sonucunda ortaya konulan analizlere bağlanmaktadır. Kerim türe tarafından basına yapılan duyuruya göre Global İslam Ekonomi’ nin son hali 2014- 2015 adlı raporu İslami ekonominin merkezi olarak bilinen Dubai istemiştir. Sonuca göre Dünya genelinde Müslüman kullanıcılar tarafından gerçekleşen giysi ve ayakkabı maliyetler 2013 senesinde % 11.9 yükselerek 266 milyar dolara yükselmiştir.


Dünyanın En Popüler Tesettür Giyim E-ticaret Sitesi Türkiye’de

E-ticaret sektöründe yapılan maliyetler 2013 senesinde 4.8 milyar dolara yükselmiştir. Bu alanda Türkiye’ nin aktif faaliyetleri önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü; analiz sonucuna göre Müslüman kullanıcıların e-ticaret sektöründe meydana getirmiş olduğu harcamalar 474 milyon dolar ile Türkiye’ yi en başa getirmektedir. İkinci sırada 42 milyon dolarlık rakamla Birleşik arap emirlikleri ve devamında 422 milyon dolar ile ABD listede ilk üçte yer almaktadır. Tesettür giyim sektöründe pazarlama yapan e-ticaret şirketleri arasında en büyük oranı Türkiye kapsamaktadır. Modanisa başı çekmek üzere Ülkemizde buna benzer satış işlemi gerçekleştiren dört adet e-ticaret sitesi daha bilinmektedir. Diğer markalar ise şu şekildedir; Aker, armine, Kübra Tekin..


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin