Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Güvenli soket katmanı Secure Socket Layer (SSL), İngilizce baş harflerinin kısaltması ile oluşturulmuştur. SSL uluslararası bir güvenlik sertifikasıdır.

 

SSL; Network ağı üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin alıcıya güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacı ile “Netscape” tarafından ortaya çıkartılan gelişmiş bir güvenlik protokolüdür. SSL ile bilgi gönderilmeden önce veri  otomatik olarak şifrelenir ve alıcıya gönderilir. Sadece doğru alıcıya ulaşan bilgi deşifre edilebilir. Gönderici ve alıcıda doğruluma yapıldığından bilginin güvenliği ve gizlilik bütünlüğü korunmaktadır. Bu mekanizmanın güvenilirliği sayesinde pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle e-ticaret siteleri tarafından büyük ihtiyaç haline gelmiştir.

 

Online olarak alışveriş yapan tüm müşteriler için SSL bağlantısı oldukça önemlidir. Satınalma işlemi sırasında kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgiler girildiği için SSL sertifikası ile bu bilgiler korunur ve olası dolandırıcılık vakaları önlenir. SSL sertifikası olmayan e-ticaret sitelerinden alışveriş kesinlikle yapılmamalıdır.

 

Bir online alışveriş sitesinde SSL olduğu nasıl anlaşılır?SSL Sertifikası Nedir

 

– Sitede SSL logosu bulunmalıdır.
– Adres çubuğunda özellikle satınalma sayfasında adres çubuğunda (URL’de) “http” yerine “https://” aktif olmalı ve rengi yeşil olmalıdır. Örneğin; https://rgsyazilim.com
– Adres çubuğunda asma kilit amblemi sarı renkten yeşil renge dönüşmelidir.

 

Online alışveriş sitelerinin Kredi kartı ile taksitli veya tek çekim ödeme kabul edebilmeleri için uygun gördükleri bankalara ya da PayPal, PayU, Iyzico gibi ödeme alternatifi sunan firmalara başvuruda bulunmaları gerekir. Eğer bir online alışveriş sitesinde SSL sertifikası bulunmuyorsa , bu işi profesyonel yapan hiçbir kurum online alışveriş sitesi ile anlaşma yapmayacaktır. SSL sertifikası, sanal dolandırıcılık vakalarının önüne geçen ve caydırıcı etkiye sahip en güvenli yoldur.

 

Rgs Yazılım Webde Ticaret E-ticaret olarak , e-ticaret sitesi kurulumunu yaptığımız her müşterimiz için SSL sertifikasını kurulumla birlikte yapmaktayız. Bu şekilde e-ticarete başlayan firmaların, kendi müşterilerine karşı güven verebilmeleri adına ilk ve en önemli adımı atmaktayız. SSL sertifikası için müşterilerimizden ayrıca bir ücret talep etmemekle birlikte, bütün başvuru süreçlerini firma olarak üstlenmekteyiz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin