Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

sosyal medya

Sosyal medyanın hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu artık yediden yetmişe herkes kabul ediyor. Peki bu sosyal medya dediğimiz şey yıllardır yerinde mi duruyor yoksa dönemsel olarak çeşitli trendler içerisine giriyor mu?

 

Elbette her yıl hatta yılda birçok kez trendler değişiyor.

 

Bu değişiklikler sosyal medyada stratejilerinize de etki eder. Bu değişiklikleri ve trendleri de göz önünde bulundurmanız daha verimli çalışmalar ve planlar oluşturmanızı sağlar.

Sosyal Medyanın Yeni Trendleri Hakkında Bilgiler

Markaları sosyal mecralarda reklam vermek amacıyla birçok platform organik erişimleri kısıtlamaya yönelik uygulamalar yapıyor.

Bir süredir birçok firma gönderi erişimlerini arttırmak için özellikle reklam içerikleri paylaşmaya ağırlık veriyorlar.

 

Instagram da sosyal medya denince akla gelen en önemli platformlardan bir tanesi. Özellikle ınstagrama hikaye ekleme özelliği geldikten sonra ınstagram reklam vermek ve bu tarz hikaye stratejisi oluşturmak isteyenlerin özellikle seçtiği bir platform.

 

Önümüzdeki yıllarda da hikaye paylaşımına gösterilen ilgi devam edecek gibi duruyor. Paylaşılan hikayelerin avantajlarından daha çok yaratıcı içerikler oluşturma ve daha çabuk etkileşim alabilmek var.

sosyal medya

 

Aynı zamanda 24 saat dolduktan sonra içeriklerinizin kaybolması daha sık ve farklı içerikler oluşturabilmenizi sağlar. Bundan dolayı da ınstagramın bu özelliği önümüzdeki yıllarda da revaçta olacağa benziyor.

Sosyal Medyanın Yeni Trendleri  Geçmiş Gelecek

İnsanlar her yıl olduğu gibi 2018’de de hızlı bir şekilde üretebilecekleri içeriklere değer vermeye devam edecekler.

 

Özellikle ınstagram hikayeleri ve snapchat gibi platformlar hızlı tüketim içeriklerinin önünü daha fazla açtığı için firmaların asıl odak noktası yine hızlı bir şekilde tüketilebilecek ve çok uzun süre geçerliliğini korumayan içerik üretimlerine odaklanmaları gerekecek.

 

Aynı hikaye özelliğinde de olacağı gibi Canlı yayınlara da eğilim artacak Hem kullanıcı hem de marka bazında bu yöne ciddi bir eğilim olması bekleniyor.sosyal medya

 

Sosyal medya planlarınızı yaparken de canlı yayınlar içinde nasıl içerikler oluşturabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyanın Yeni Trendleri 2020

Videonun popülerliği her geçen gün daha da artıyor ve önümüzdeki yıllarda sosyal medyalarda en çok etkileşim sağlayacak içerik türü videolar olacak. Bu sebeple içerik üretirken markaların videolara yönelmesi oldukça mantıklı olacaktır.

 

Son olarak da twitter’dan bir hamle gelebilir. Twitter şu an düşüşte olsa bile şu an tekrar ayağa kalkabilmek için güçlü bir hamle yapması gerekiyor.

 

Twitter üzerinde belli sayıda bir kitleniz bulunuyorsa twitter da tetikte beklemenizde yarar var ama belirli bir kitleniz yok ve yeni adım atmayı düşünüyorsanız twitterı önermeyiz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin