Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

pazarlama kanalıSnapchat’i Pazarlama Kanallarınızdan Biri Haline Nasıl Getirebilirsiniz? Son zamanlarda snapchat uygulamasının yükselişiyle birlikte e-ticaret firmaları da bu uygulamaya çekilmeye başladı.

 

Genellikle gençlerin kullandığı bu uygulama genç kitleye hitap eden ürünleri satan firmalar için oldukça kullanışlıdır.

 

Gençler başka sosyal medya hesaplarda yer almaktansa snapchatte yer almayı tercih ediyor. Bu uygulama sayesinde hedef kitlenize ulaşmanız da daha kolay olacaktır.

 

Snapchat’i Pazarlama Kanallarınızdan Biri Haline Nasıl Getirebilirsiniz?

İNDİRM KODLARI

Snapchatte paylaştığınız şeylerin ömrü 24 saattir. Bu nedenle takipçilerinize kısa ömürlük kampanya veya indirimler, kupon kodları sunabilirsiniz.

 

Bu kodları paylaşmadan önce böyle bir fırsat olacağını önceden bildirmeniz gerekiyor.

 

Takipçilerinizin sayfanızı kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Bu fırsatın ne kadar süreceğini de bildirmeniz gerekir.

 

ÜRÜN TANITIMI

Yeni bir ürününüz varsa snapchatten bu ürünü paylaşabilirsiniz. Yani ürünlerinizin tanıtımlarını da bu uygulamadan yapabilir, ya da ürününüzü paylaşmadan önce kısa bir tanıtım da yapabilirsiniz. Alıcıların ilgisini çekebilir, merak uyandırabilirsiniz.

 

GÜNLÜK SNAP

Snapchati aktif kullanmanız da gerekir. Paylaşımlarınız kısa ömürlü olduğundan günlük olarak düzenli bir şekilde paylaşımlarınızı yapmalısınız.

 

Her gün farklı ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Ürünleriniz hakkında ayrıntılı bilgiler vermek için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

Snapchat’i Pazarlama Kanallarınızdan Biri Haline Nasıl Getirebilirsiniz?

ETKİNLİK

Bu uygulamada takipçilerinizin sorularını alıp, yanıtlayabilirsiniz. Bu tür etkinlik müşteri güvenini arttıracak ve müşterilerinizin merakını gidereceksiniz.

 

İŞBİRLİKpazarlama kanalı

Snapchat uygulamasında popülerliği fazla olan kullanıcılarla işbirliği yapıp, birlikte farklı içerikler oluşturabilir ve ürünlerinizin tanıtımlarını da yapmasını da isteyebilirsiniz. Bu şekilde daha geniş kitlelere ulaşma şansı bulacaksınız.

 

YARIŞMA

Bu uygulamada yarışmalar düzenleyerek müşterilerinizle olan etkileşimi de arttırabilirsiniz. Farklı sosyal medya hesaplarınızdan da yarışma duyurusu yapabilir, katılımı fazlalaştırabilirsiniz.

 

Yarışmaya katılım için belli kurallar koyarak onları yapmalarını isteyebilirsiniz.  Daha sonra da yarışma sonuçlarını açıklayabilirsiniz.

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin