Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Seyahat Rezervasyonlarının Yüzde 75’i Mobil Cihazlardan. Performans değerlendirme şirketlerinden biri olan Crieto, Dünya genelinde seyahat planları ve satın alma tutumlarında mobil kullanıcı alışkanlıklarını göz önüne alarak Travel Flash Report’ u ortaya koymuştur. Yayınlanan rapor sonuçlarına ilişkin yapılan yorumlara göre 2016 senesinin ilk döneminde dünya çapında düzenlenen seyahat çalışmalarını yüzde 27’ lik oranı akıllı cihazlar üzerinden gerçekleştirilmiştir. Online turizm siteleri ve tatil odaklı web siteleri için akıllı cihazların gelen satışlar içinde ki oranı yayınlanan rapor içinde tam şekilde ele alınarak ortaya konulan fırsatların değerlendirilmesine ilişkin yayımlanan raporda gerekli sonuçların yanı sıra sitelere özel önemli gözlemlemeler ve bunlara özel çözüm önerileri de sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Seyahat Rezervasyonlarının Yüzde 75’i Mobil Cihazlardan

2015 senesinden başlayarak Dünya genelinde binden çok seyahat şirketinin çalışmalarına bakılarak ele alınan analiz sonucuna göre şu verilere ulaşılmaktadır; akıllı cihazlar tarafından gelen satışlarda bir anlık yükselmeler söz konusu olacaktır. Özellikle dikkat çeken son anda gelen satışların akıllı telefonlar üzerinden meydana geleceği, seyahatler için meydana getirilen kategorilerin alt dallarında yer alan seçeneklerinde de akıllı cihazların oldukça önemli bir yer aldığı dile getirilmektedir. Tablet de akıllı cihazların yanı sıra önemli oranda etkin olsa da son zamanlarda her sektörde olduğu üzere turizm sektöründe de egemenliğin başını akıllı cihazların olduğunu söylemekte herhangi bir sakınca yer almamaktadır. 2016 senesi mart ayı içinde ABD’ de son dakikada gelen satışların % 60 lık oranda kısmı yine akıllı cihazlar üzerinden meydana gelmiştir.

Seyahat Rezervasyonlarının Yüzde 75’i Mobil Cihazlardan

2016 senesinin ilk döneminde akıllı cihazlar üzerinden meydana gelen rezervasyonların % 57 lik kısmı uygulamalar tarafından meydana getirilirken, geride bırakmış olduğumuz 2015 senesinin üçüncü döneminde bu payın % 40 olduğu görmek mümkündür. Toplam uygulamalar içinde meydana gelen rezervasyonlarda sadece doksan günlük süreç içinde üç puanlık bir artış gözlemlenirken, on sekiz ayda 40 puanlık artış akıllarda soru işaretlerinin kalmasına neden olmuştur. Criteo şirketi Türkiye sorumlusu Erkan Soy, akıllı cihazlardan gelen seyahat rezervasyonları ve satışlarının kısa zamanda oldukça ileri seviyede artmasının arkasında ki nedenin itibi bir kuvvet olduğunu ve bu kuvvetin Ülkemiz içinde geçerli olduğunu ifade etmiştir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin