Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Makale, herhangi bir konu ile alakalı olarak düşünce ve görüşlerin yazıya aktarılmasıdır. Bütün konular hakkında makale yazılabilmektedir. Makale oldukça geniş bir yankıya sahiptir. Önemli olan makale içeriğinin nasıl olduğu ve potansiyel kullanıcı kitlesine ne düzeyde aktarılabildiğinizdir. Makale yazılımında en önemli nokta özgün olmasıdır. Makale yazarken başka yerlerden kopya ve alıntılar yapmaktan uzak durulmalıdır.

 

Yazılan makalenin içeriğinde sadece içerikler değil, yazıya eklenen taglarla birlikte kullanılacak fotoğrafların da özgün olması, dikkat çekici ve yankı etkisine sahip makale yazılması açısından oldukça önemlidir. Yazılan makaleleri müşteri ve kullanıcılarınızla buluşturacak olan en etkili yöntem makale başlıklarınızdır.

 

Makale içeriği ne türde yazılırsa makale başlığı da içerikle uyumlu bir başlık olmalıdır. Yani makale içeriğinizle başlığınız doğru orantı da ve tutarlı olmalıdır. Aynı zaman da okuyucuyu sıkmayan hikayeci bir anlatım tavrı da takınabilirsiniz. Makale içeriği girilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri Türkçe imla kuralllarına uygun ve düzenli olmasıdır. Türkçe imla kurallarına uygun olmayan bir makale içeriği hem kullanıcılar hem de arama motorları tarafından olumsuz sonuçlara sebep olabilmektedir. Nitekim imla kurallarına uygun olmayan bir makale kullanıcıları sıkacak ve bunun sonucunda kullanıcıyı siteyi terk edecektir.

 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Aynı zamanda arama motorları da (Google, Yandex, Explorer vb.) makale içeriğinizde ki imla hatalarını tespit edecek ve bu da makalenizin arama motorlarında ki sıralamasını olumsuz olarak etkileyecek düşüşlere sebep olacaktır. Google ve diğer arama motorlarının imla hatalarını anında algılayabilecek kadar akıllı robotlara sahip olduğu gözardı edilmemelidir.

 

Makalede Akıcı Bir Dil Tercih Edilmeli

Yazılan makalenin konu ile ilgili en önemli noktaları seçilmeli ve ziyaretçinin başka bir sayfada araştırma yapılmasının önüne geçilmeye çalışılmalıdır. Makale kullanıcıyı sıkmamalı, sade ve anlaşılır bir dille yazılmalıdır. Günümüzde kullanıcıların çok uzun yazılardan sıkıldıkları ve okumaktan vazgeçtikleri ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle eğer konu uzun uzun anlatılacaksa mutlaka ara başlıklar eklenerek okuyucunun dinlenmesi ve rahatlanması sağlanmalıdır. SEO uyumlu makale yazılırken dikkat edilmesi gereken konularda birisi de içerikte kullanılan anahtar kelime oranıdır.

 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 

Makalede anahtar kelime kullanırken aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Fazla anahtar kelime kullanımı Google tarafından spam şüphesiyle filtreye alınabilmektedir. Ayrıca Seo uyumlu makalede varsa fotoğraf veya video eklemesi yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta video ve fotoğrafların özgün olması, alıntı olmamasıdır. Bütün bu yazdıklarımıza dikkat edilerek Seo uyumlu makale yazılabilir.

 

 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Kurulan bir İnternet sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkması için Seo uyumlu makale yazılması bir zorunluluktur. Peki seo uyumlu makaleyi nasıl yazacağız ? Seo uyumlu içerik hazırlamak dikkat gerektiren bir uğraştır. Bu şekilde bir içerik oluşturmak için arama motorlarının hangi kriterlere dikkat ettiğini çok iyi bilmek gerekmektedir. Bu kriterleri ve yeni gelişmeleri düzenli olarak takip etmek gerekmektedir. Çünkü Google algolaritmalarını sürekli olarak geliştirmekte ve değiştirmektedir.

Bu değişiklikleri yakın takibe almak ve içerikleri buna göre düzenlemek sizi başarıya götürecek olan etkenlerdir. Eskiden e-ticaret bu kadar yaygın değilken benzersiz içerik hazırlamak çok fazla ön planda değilken günümüzde backlinkler kadar değerli ve önemli bir hale gelmiştir. Makaleleri bu kriterlere göre düzenleyerek sitenizi üst sıralara taşımanız mümkündür. Hazırlanan içeriklerin benzersiz olması, arama motorlarında üst seviyelerde yer almanıza katkı sağlar. Bu da hazırlanan İnternet sitesinin hedefine uygun bir konuma ulaşmasını sağlayacaktır.

 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 

 

SEO Uyumlu Makalede İçerikler Benzersiz Olmalı

Makalenin benzersiz bir içeriğe sahip olması ve bunun sonucunda sitenizin arama motorlarında üst plana gelmesi de yeterli olmamaktadır. Ayrıca makalenizin okunması ve değer görmesi de önemli bir konudur. Çünkü kullanıcıların hangi yazı üzerinde ne kadar süre vakit geçirdikleri de arama motorları tarafından belirlenmektedir. Eğer makale okunmadan sayfadan çıkılırsa Alexa sıralamanızı etkileyecek, bu da sitenizin ortalama ziyaret süresi grafiğinde düşük oranlara neden olacaktır. Bu ve benzeri kriterlere dikkat edilmediğinde e-ticaret sitesinden beklenen verim elde edilememektedir.

Eğer hemen siteden çıkma oranları yüksekse bu durum arama motorlarında ki sıralamanızın aşağılara doğru düşüşe geçmesine neden olacaktır. Peki bu durumun önüne geçmek için Seo uyumlu makale nasıl yazılmalıdır ? Öncelikle bu işe bir profesyonel olarak yaklaşılmalı, ziyaretçilerin dikkatini çekecek konulara özgün içerikler yazılmalı ve sitede kalma oranları arttırılmaya sağlanmalıdır.

 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

 

 

Makale Uzunluğu Önemli

Makalenin uzunluğu da içerik kadar önemli bir konudur. Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorusunun net cevabı uzun ve özgün bir makale yazmaktır. Ancak yazının uzun olması için cümle tekrarı yapmaktan uzak durmak gerekmektedir.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin