Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

SEO Uyumlu E-ticaretİnternet siteleri tabiri caizse inşa edilirken en önemli husus altyapının SEO Uyumlu E-ticaret (SEO uyumlu içerik) olmasıdır. Genellikle hazır e-ticaret altyapılarında yaşanan olumsuzlukların başında altyapının SEO uyumlu olmaması baş etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra doğru ve düzenli çalışmayan e-ticaret sistemleri de SEO konusunda kullanıcılara sıkıntılar yaşatmaktadır.

 

Bu sebeple e-ticaret sektörüne adım atarken önemli olan maddelerden biri e-ticaret altyapısı diğeri SEO uyumlu zengin içeriklerin sitede barındırılmasıdır. SEO Uyumlu E-ticaret sayesinde arama motorlarına dost bir site olacak ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacaksınız. Tamamen satış ve final odaklı SEO uyumlu e-ticaret kullanıcıların sorunsuz bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamakta bunun yanı sıra müşterilerde güven duygusu oluşturmaktadır.

 

Kullanıcıların alışveriş yapabilmelerine olanak sağlamak için kullandığınız altyapı ve sistem ne kadar kuvvetli olursa kullanıcılarınızın sizi sürekli olarak ziyaret etmelerini sağlamış olursunuz. RGS Yazılım SEO Uyumlu E-ticaret altyapısıyla site sahiplerine ve kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır.

 

SEO Uyumlu E-ticaretSEO Uyumlu E-ticaret

 

Günümüzde e-ticaret sektöründen yer alan birçok firma SEO Uyumlu E-ticaret sisteminden oldukça uzaktır. Bu sebeple site sahipleri arama motorlarında başarısız olmakta ya da Google dalgalanmalarından olumsuz etkilenmektedir.

 

SEO Uyumlu E-ticaret şahıslar ya da site sahibi firmalar tarafından daha çok görsel olarak algılanabilmektedir. Ancak durum görsellikten çok iç kodlarla ilgilidir. W3C standartlarına göre kodlanmış, arama motoru uyumlu link bağlantıları ve yüksek teknolojili yazılım dili göz önüne alınarak oluşturulmuş yazılım altyapıları SEO uyumlu e-ticaret modelleridir. E-ticaret sitesi kurmak isteyen şahıs ya da firmalar SEO konusunu vazgeçilmez kriterleri arasına alarak firma seçimleri yaparsa kendi SEO çalışmalarının haricinde SEO uyumu olmayan e-ticaret sitelerinde 1-0 önde başlayacaklardır.

 

SEO Uyumlu E-ticaretSEO Uyumlu E-ticaret

 

SEO uyumlu e-ticaretin şahıs ya da firmalara sağladığı avantajlarda oldukça çoktur. İsterseniz biraz da SEO uyumlu altyapının size sunacağı avantajlara göz atalım;

 

 • Ürün veya hizmetleriniz arama motorlarında diğer sitelerden daha üst sıralarda yer alacaktır,
 • Arama motorlarında üst sıralarda yer almanız e-ticaret sitenize daha fazla ziyaretçi ve müşteri çekmenizi sağlayacaktır,
 • Sitenize gelen kullanıcıların ve ziyaretçi sayısının yükselmesine bağlı olarak satışlarınızda da yükselmeler meydana gelecektir,
 • Sitenize gelen kullanıcıların ve müşterilerinizin size duydukları güven de buna paralel olarak artış gösterecektir,
 • Sitenizin hem maddi hem de manevi yönde değeri tırmanışa çıkacaktır.

 

Yukarıda yer alan tüm maddeler sadece seçeceğiniz bir firma sayesinde sizin de biraz çabalarınızla zaman içerisinde gerçekleşecektir. RGS Yazılım e-ticaret paketleri % 100 SEO uyumludur, kullanıcılara sağladığı bu avantajların yanı sıra daha birçok özellik e-ticaret paketlerinde müşterilerine sunulmuştur.

 

RGS Yazılım e-ticaret paketlerinde ek olarak;

SEO Uyumlu E-ticaret

 • Yüzlerce hazır tema seçenekleri,
 • Özel tasarım seçeneği,
 • SEO Url yapısı,
 • Versiyon güncelleme,
 • Panel kullanımına ilişkin video ve dokümanlar,
 • Hızlı ürün ve kategori yapısı gibi daha birçok gelişmiş özellik sıralanmaktadır.

 

SEO Uyumlu E-ticarete ek olarak site sahipleri düzenli olarak sitelerine SEO çalışmaları yapmalıdır. SEO çalışmaları içerisinde anahtar kelime belirleme, ürün ve kategoriler, ürün bazlı SEO çalışmaları, SEO uyumlu içeriklerin yazılması (kopya içerikler sitenizde yüksek oranda zarar vermekte ve arama motorlarında düşüşler yaşamanıza neden olmaktadır), backlink alımı, sosyal medya paylaşımları gibi kapsamlı çalışmaları içermektedir.

 

SEO çalışmalarından hemen meyve beklemek site sahipleri için yanlış bir davranış olacaktır. SEO çalışmalarından verim almak ve arama motorlarında zamanla yükselmek için en az 2 ay sabırlı bir şekilde düzenli çalışmak ve bunu planlı bir programa çevirmek gereklidir. Tüm bunlardan sonra SEO da yükselmeniz kaçınılmazdır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin