Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

sem uzmanlığı

Sem yani bilinen adıyla search engine marketingin Türkçe karşılığı arama motoru pazarlamaları anlamına denk gelmektedir.

Sem uzmanlığı, arama motorları içinde hedef kelimelerde ilk sıralarda gelmek internet sitelerinde daha çok görünür olmak, siteye trafik akışı sağlamak ve bunlara bağlı olarak satışların yükselmesine yönelik yapılan çalışmalar sem olarak bilinmektedir.

Google adwors internet araçları içinde yer alan en önemli araçların başında gelmektedir. Arama yaparken tüketicilerin ilk sıradaki aramalara göz attıktan sonra ikinci sıraya gelme oranı yapılan araştırmalara göre % 10 olarak belirlenmiştir.

Bu sonuçlar aramalarda ilk sıralarda yer almanın yerini haklı olarak tekrar gözler önüne sermektedir.

Arama sonuçlarında bulunan sıralamalarda Google adwors araçlarında yer aldığınız sıralamaya göre farklı renk parametrelerinde olduğunuz sıralamalar  ifade edilmektedir.

Arama motorları genel olarak iki şekilde çalışmaktadır. Bunlardan bir tanesi herkes tarafından bilinen bir yöntem olan ve sık kullanılan tıklama başına maliyet alternatiftir.

İkincisi ise gösterim başına maliyet olarak bilinir çok tercih edilmese de e-ticaret site sahipleri tarafından kullanılan yöntemlerden bir tanesidir ancak ilk seçenek daha avantajlıdır ve daha çok tercih edilir.

Sem uzmanlığı yukarıda bahsetmiş olduğumuz işler konusunda size yardımcı olacak ve satışlarınızı arttıracak profesyonel kişidir. İlk başlarda reklam verirken destek almak ve belirli bütçe dahilinde çalışmak için bir sem uzmanında fayda sağlayabilirsiniz. Sonrasında reklam çalışmalarınıza kendinizde şekil verebilirsiniz.

SEM uzmanlığı sayesinde neler yapabilirsiniz?

Reklamlarınızı oluşturarak, ilgili kelime ve kelime gruplarını, hedef kelimelerinizi belirlersiniz,

Vermiş olduğunuz reklamlar arama motorlarında çıkar, hedef kelimelerinizle arama yapan kullanıcılar ekranın sağ kısmında ya da üst kısmında sizin vermiş olduğunuz reklamlardan sitenize ulaşır,

Siteye trafik çekerek ürün ve hizmetlerinizi tüketicilere tanıtabilirsiniz,

Sitenize gelen kullanıcılar sayesinde satışlarınızı iki katına çıkarabilirsiniz,

Reklamlarınızda farklı dil seçeneklerine yer vererek reklamlarınıza yeni görüntüler verebilir ve yahut reklamlarınızı yeniden kurabilirsiniz,

Kullanıcıların tıkladığı kadar maliyet ödersiniz,

Arama motorunda arama yapan kullanıcılara erişim sağlayarak o kullanıcılara yönelik reklam grupları kurabilirsiniz,

Belirli bir bütçe planlaması dahilinde bütçeniz kapsamında ödediğiniz ücret kadar reklam verebilir bu şekilde bütçenizi aşma derdine girmezsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin