Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Satışlarınızı Arttırmak İçin Kasa Önü Fırsatlarını Kullanın. E-ticaret sitelerinin satışlarını arttırmak için yaptıkları birçok çalışma mevcuttur. Bunlar arasından en çok kullanılanları SEO çalışmaları ile kullanıcıları çekmek, Google Adwors reklamları, Sosyal medya reklamları ve linkler olarak karşımıza çıkmaktadır. En çok bilinen en etkili satış arttırma yöntemleri arasında bazı e-ticaret şirketlerinden almış olduğunuz paketlerinizin içinde yer alan ya da ek modül olarak satılan hizmetler de satışlarınızı arttırmada size destek olmaktadır. Süper marketlerde sıkça karşımıza gelen tam ödeme yapacakken 50 TL üzerinde şu ürüne özel indirimli fiyat şu TL ya da bu güne özel bu ürünümüzün fiyatı şu kadar TL olarak marketlerin müşterileri almaya ittiklerini hepimiz yaşamışızdır ya da en azından şahit olmuşuzdur.

Satışlarınızı Arttırmak İçin Kasa Önü Fırsatlarını Kullanın

E-ticaret sitesine uyarlanan bu ek modül ile kullanıcılar web sitenizde aradıkları ürünü bularak sepet aşamasına geldiğinde kullanıcılara kasa önü avantajları olarak bilinen indirimli ya da özel fiyat teklifli ürünleri göstermektedir. Bu alanda kullanıcılarınıza teklif vereceğiniz ürünler stok miktarı az ya da elden çıkarmak istediğiniz ürünlerde olabilir. Kullanıcılar beğenmiş oldukları ürünü sepete ekle sekmesine tıklatarak yine sepetten çıkmadan sipariş verebilmektedir. Basit ama kullanıcı tarafından oldukça etkili olan bu hizmet için bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Satışlarınızı Arttırmak İçin Kasa Önü Fırsatlarını Kullanın

E-ticaret sitelerinde yine sizi başarıya ulaştıracak etkenler arasında sepet aşamasının basit ve kısa olması yer almaktadır. Kullanıcılar hiçbir halde zamanı yoktur bu nedenle onları gereksiz sorularla bunaltmak yerine direk amaca ulaşacakları temel adımları atmalarını istemelisiniz. Yine bu aşamada canlı destek hattınızı açık tutarak müşterinin sipariş öncesi, sipariş anı ve sipariş sonrasında sorularını yanıtlamalısınız. Sipariş verildikten sonra muhatap bulamayan kullanıcı siparişini iptal etmek isteyecek markanızdan emin olmayacaktır.

Kullanıcıların sizden alışveriş yapmaları için diğerlerinden farklı görünmelisiniz. Mesele fiyat noktasında cazip teklifler mi sunuyorsunuz yoksa teslimatınız mı çok hızlı ya da markanız çok mu güvenilir? Bu şekilde bir ayrıcalığınız olmalıdır. Satışların azalmasında etken olan bir diğer neden gerekli güvenlik önlemlerinin alınmamasıdır. Bu nedenle sitenizde gerekli güvenlik önlemleri almanın yanı sıra 3D Secure ile de tercihi kullanıcılarınıza bırakabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin