Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Reklam Vermeden Önce Landing Pageleriİnternet üzerinden reklam çalışmaları yürüterek ürün ya da hizmetleriniz hakkında kullanıcılara fikir vermek ya da marka imajı kurmak için kullanıcılarınıza ulaşmak isteyebilirsiniz. Ancak bunları yapmadan önce ürün ya da reklamlarınızla alakalı varış sayfalarınızın yani bilinen adıyla Landing Pagelerinizin hazırda tutulması ve kullanıcıları hemen almaya teşvik edecek ürün sayfalarına yönlendirecek içerikleri barındırıyor olması gerekmektedir. Reklam vermeden önce landing pageleri yapacağınız reklamların geri dönüşümü istediğiniz rakamların oldukça altında seyredecektir. Reklam verdiğiniz sayfalar ya da linkler sonrasında kullanıcılar erişmeniz için herhangi bir yazı, içerik, müzik ya da video içermiyorsa kullanıcılar bu alanla ilgilenmeden hemen reklam sayfanızda n ayrılacaklardır.

Reklam Vermeden Önce Landing Pagelerinizin Hazır Olduğuna Neden Emin Olmalısınız?

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için yapılan ödemelerin boşa çıkmaması için yatırımlarınızı önceden planlamalı, reklam çalışmalarınızın önceden ayarlamalısınız. Peki kullanıcıların reklam sayfalarında görmek istemedikleri çalışmalar nelerdir? Hangi yanlışları yaparsak kullanıcılar bizim sitemize uğramadan kaçar? Kullanıcılar markaların vermiş oldukları reklama girdikten sonra karşılarına gelecekleri sayfada markaya ait ürün ya da hizmetlerin ne olduğundan detaylı olarak bahseden içerikleri görmek isterler. Bu ister video, ister yazı, ister görseller olsun ürünü ya da hizmeti her açıdan fotoğraflasın, ürünü ya da hizmeti tam olarak anlatsın kullanıcılar her zaman bunu bilir bunu ister. İkinci olarak e-ticaret sektöründe ki rekabet göz önüne alınarak kullanıcıları karşılayacak olan bu landing pageler özel bir şekilde tasarlanmalıdır. Rakipler takip edilmeli kullanıcıların gözlerine hitap edecek çalışmalar uygulamaya konmalıdır.

Reklam Vermeden Önce Landing Pagelerinizin Hazır Olduğuna Neden Emin Olmalısınız?

Reklam vermeden önce landing pageleri olarak reklama tıklayan kullanıcıların bunun sonucunda herhangi bir sayfaya ya da içeriğe ulaşmaması da kullanıcı tarafından oldukça olumsuz kabul görmektedir. Hem kendinizin hem de kullanıcıları mutlu etmeli onları alışveriş sayfasına yönlendirmelisiniz. Bunun haricinde reklamlara tıklayan kullanıcılar içeriklerin yavaş yüklenmesi ve çok zaman alması, uzun uzun ürün ya da hizmet adları, açıklama yer almayan reklam sayfaları, ürünün her açıdan fotoğrafının olmaması ya da görsellerin net olmaması, kullanıcıların tavsiyelerin bulunmaması, kampanyaya ait bilgilerin ya da tarihlerin yer almaması, indirimlerin tükenmesi, kullanıcıya fırsatlar sunulmaması, yüksek kargo ücretleri,  iade ve garanti koşullarının yer almaması ya da koşulların olumsuz olması gibi nedenlere bağlı olarak da reklamları hemen terk ederek rakip sitelere yönelmektedir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin