Pandemi Sürecinde E-Ticaret

Koronavirüs salgını son birkaç yılımızı avcunun içine aldı. Kişisel hayatlarımızı derinden etkilediği gibi birçok sektörün de yerle bir olmasına ya da ticaret hacminin değişmesine neden oldu. Pandemi süreci boyunca birçok iş kolunun pastadaki payı azaldı hatta yok oldu. Bunun yanı sıra değişen şartlar ve pandemi süreciyle birlikte değişen hayatlarımız da yeni ticaret alışkanlıkları ve yeni yükselen sektörleri de beraberinde getirdi.

Pandemi boyunca ve şu an içinde bulunduğumuz yeni normal seyrinde tabi ki en çok büyüyen sektör e-ticaret oldu. Reel ticaretin birçok alanda yerini e-ticaret aldı. Aslında olması gereken e ticaret seviyelerinin hala çok çok altında olan ülkemiz için e ticaretin gidişatı açısında olumlu bir gelişme diyebiliriz.

Pandemi boyunca sosyal mesafenin hayatımıza girmesi, belirli sokağa çıkma yasakları, satın alma ihtiyaçlarımız olsa da fiziki bir ortamda bulunmak istemememiz gibi birçok nedenden ötürü e-ticaret büyük bir ivmeyle büyümeye devam ediyor. Pandeminin bitmesi ise asla hayatı eskisine döndürmeyecek. Birçok kullanıcı artık internet üzerinden alışveriş yapmanın kolaylığına, güvenilirliğine ve bir nevi hijyenine de alışmış durumda.

Pandemi Sürecinde E-Ticaret Altyapısının Önemi

e-ticaret
   Pandemi süreci ve sonrasında firmaların hatta ülkelerin sanal altyapısının ne kadar yeterli olduğunun da önemi artık gözler önünde. Herhangi bir tam kapanma ya da sokağa çıkma yasağı durumunda firmaların teknolojik altyapısının evden çalışmaya ne kadar müsait olduğu şu an için çok önemli. İş akışını ve tüm ağı da e-ticarete yönlendiren birçok firma bulunuyor.

Fiziki işletmelerin birçoğunun yerini şu an için e-ticaret platformları alıyor. Birçok firma koronavirüs süreci boyunca artan kira giderleri ve fiziki masraflardan kaçınmak amacıyla e ticaret üzerinden ticari faaliyetlerini sürdürmenin çok daha mantıklı olduğunun bilincinde hareket ediyor.

Pandemi Sürecinde İnternet Alışverişi

  Pandemi sürecinde internet üzerinden birçok ürünün satışında belirli bir oranda artış oldu. Evde kalan, evden çalışan birçok kullanıcı internet üzerinden alışveriş yaparak zaman geçirmeye başladı. İnternet üzerinden satışı düşük olan birçok ürün şu an için çok satanlar listelerinde yer alıyor.

Pandemi süreci ve sonrasından dimdik hatta büyüyerek çıkan neredeyse tek sektör e-ticarettir. Firmanızın ya da işinizin e ticaret üzerinde yerini sağlamlaştırmak ve işinizi e-ticarette bir sonraki adıma taşımak için RGS Yazılım ekibiyle irtibata geçebilirsiniz.

Demo Talebi

Merkez : Acıbadem Mah Çeçen Sk. Akasya Residence A1 Kule No:150 ÜSKÜDAR İSTANBUL