Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Online Sitelerde İndirim Kodları KullanımıOnline Sitelerde İndirim Kodları Kullanımı. E-Ticaret firmaları satış oranlarını arttırmak ve sitelerinde daha fazla alışverişin mümkün kılmak adına pek çok reklam ve tanıtım hizmetleri sunmaktadır.

 

Müşterilerin online olarak yapacakları alışverişlerde, indirim sağlamak amacıyla  indirim kuponları ya da kodları sunmak bunlardan biridir.

 

Genellikle belirli tutarların üzerinde geçerli olan bu kodlar veya kuponlar, daha uuz ve avantajlı bir şekilde alışveriş yapmaya yönelik kullanılır.

 

Bu indirim kuponlarının daha çok müşteriyi online olarak sitede alışveriş yapmaları için kullanılmakta ve e-posta, sms veya reklamlar aracılığıyla duyurulup, bazen herkese açık bazen ise kişiye özel indirim kuponları şeklinde de mevcuttur.

 

Online Sitelerde İndirim Kodları Kullanımı

E-Ticaret siteleri genel olarak bu indirim kuponlarının sağlanması veya kullanımı için belirli şartlar sunmaktadır.

 

Örneğin; alt limit olmaksızın %20 indirim sağlayan kupon ya da, belirli bir tutarda alışveriş için %20 indirim kuponu şeklinde de sağlanmaktadır.

 

Ya da belirli bir meblağa alışverişi için ücretsiz kargo opsiyonunu sunan kupon şeklinde de olabilmektedir.

 

Bir diğer indirim kuponu opsiyonu ise, müşterileri bir sonraki alışverişlerinde kullanmaları ve indirimli bir şekilde ürünlerden yararlanabilmeleri için kuponlar da sunulmaktadır.

 

Online Sitelerde İndirim Kodları Kullanımı

Müşteriler açısından, indirim kodlarının veya kuponlarının, müşteriler tarafından nasıl bulunacağını ya da bunlardan haberdar olacağına gelecek olursak, bu indirim kodlarının veya kuponlarının tanıtımı veya bilgilendirilmesi için, gönderilen e-posta ya da smsleri atlamış, silmiş olması durumunda, bu indirim kodları veya kuponlarını tarayıp, bünyesinde geçerliliğini güncel olarak kullanıcılara sunan RetailMeNot, Coupons.com, VoucherCodes.co.uk gibi siteler mevcuttur.

 

Bu gibi sitelerin ülkemizde de artık yer edinmeye başladığını görmekteyiz. Bu gibi siteler, kuponların güncelliğine önem vermekte ve tarihi geçen kuponları sisteminden otomatik olarak silmektedir. Böylelikle site içerisinde yer alan ve kullanıma hazır kodlara erişebilmektesiniz.

 

Bu kodların yanı sıra firmaların kendi özel kampanyalarına ve bankaların sunmuş olduğu taksit veya faiz indirimi gibi daha pek çok yararlı fırsatları da sizlere sunmaktadır.

 

Tek yapmanız gereken, bu sitelere üye olmaktır., üye olurken tercihleriniz doğrultusunda bildirim almak istediğiniz ürünleri işaretleyerek bu ürünlerin, herhangi bir sitede indirime girmesi durumda size e-posta yoluyla bilgilendirme yapmaktadır. Böylelikle satın alacağınız ürüne daha az maliyetle sahip olma şansına da sahip olabiliyorsunuz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin