Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Ödeme Sayfalarında Geri Dönüşümleri ArttırmaÖdeme sayfaları, müşterilerin geri dönüşümlerini etkilemektedir.

 

Alıcıların sepeti terk etme yüzdesinin fazla olabileceği gibi, geri dönüşümlerin artacağı bir yer de olabilir.

 

Ödeme sayfalarında geri dönüşümleri arttırmak için doğru şekilde yerleştirilmesi, düzenlenmesi alıcıların doğrudan alışverişe yönelmesine yol açacaktır. Doğru düzenlemeler sonucunda kullanıcıları satışa yöneltmek daha kolay olacaktır.

 

Ödeme Sayfalarında Geri Dönüşümleri Arttırmanızı Sağlayacak İpuçları

İŞLEM SAYFALARI

Ödeme sayfalarında geri dönüşümleri arttırmak için işlem sayfalarının sayfalarını azaltın. Sayfaların sayısının fazla olması kullanıcıların dikkatini dağıtabilir. Mümkün olduğunca az adımda işlemlerin tamamlanmasını sağlayın.

 

Sayfaların sayısı fazla olduğu zaman alıcılar bu işlemlerden sıkılabilir ve sayfayı terk edebilir. Bu durumun önüne geçmek için sayfaları az tutmaya özen gösterin.

 

Ödeme Sayfalarında Geri Dönüşümlerinizi Artırmanızı Sağlayacak İpuçlarıBUTON RENKLERİ

Hemen Al veya Alışverişe Devam Et butonlarında farklı renkler kullanabilirsiniz. Bu yöntemle kullanıcıları renk tonlarıyla birlikte daha kolay bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

 

ÜYELİK

Bazı kullanıcılar e-ticaret sitelerine üye olmadan alışveriş yapmak isteyebilirler. Bu nedenle misafir olarak giriş yapıp, ödeme yapmasına izin vermelisiniz. Müşterilerinizi kaçırmamak için bu yöntemi aktif etmelisiniz.

 

SEPET

Alıcılar bir ürünü almak istediklerinde sepetlerine kaydederler fakat o ürünü başka zamanda almak da isteyebilirler. Bu nedenle sepetteki ürünleri kaydetmeniz sonraki girişlerinde bu ürünleri göstermeniz önemlidir.

 

Sitenizde favoriler kısmı oluşturarak da kullanıcıların ürünlerini beğenmelerini sağlayabilir, beğendikleri ürünleri göz gezdirerek bununla ilgili kampanya veya fırsatlar yaratabilirsiniz.

 

Ödeme Sayfalarında Geri Dönüşümleri Artırmanızı Sağlayacak İpuçları

ÜRÜN DETAYLARI

Kullanıcılar ürünleri almadan önce ürünle ilgili tüm detayları, görselleri, ismi, kaç adet ürün eklendiğini belirtmelisiniz. Bu şekilde kullanıcılar daha kolay alışveriş yapabilirler.

 

ÜCRET

Kullanıcılar satın alma işlemine geçmeden önce aldıkları ürünlerin kargo ücretlerini ve vergilerini de göstermeyi unutmayın.

 

Kargo ücretlerini gizlediğinizde son satın alma işleminde ekstra ücret yansıyacağından müşterinin güveni sarsılabilir. Bu yüzden ücretleri sepet sayfasında detaylı bir şekilde belirtiniz.

 

ÜCRETSİZ KARGO

Müşteri belli bir ücreti geçtiğinde ona ücretsiz kargo imkanı sunabilirsiniz. Bunu sepet sayfasında gösterip,  kullanıcıların da görmesini sağlayın. Ücretsiz kargonun hangi miktarda kullanıldığını belirtin.

 

KARGO MİKTARI

Eğer belli bir ücretten sonra ücretsiz kargonuz varsa, müşterinin bu ücreti geçmesine az bir miktarı varsa ve ödemeye geçmek üzereyse onu uyarabilirsiniz.

 

Müşterinin az bir miktarla ücretsiz kargoyu kaçırmasını önleyebilirsiniz. Bazı müşteriler kargo ücreti ödememek için ekstradan bir ürün daha satın almak isteyebilirler.

 

TUTAR

Ödeme sayfasına gitmeden önce müşterilerinize toplam tutarı gösterin. Bu sayede müşteriler toplamda ne kadar ödeyeceklerini bilebilsinler.

 

Son ödeme sayfasında ekstradan ücret yansıması müşterilerin hoşuna gitmeyip sayfayı terk edebilirler.

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin