Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

mpos-uygulamasiPayu şirketlerin mobil telefonlar tarafından, bir kart okuyucuya ihtiyaç duymasına gerek kalmadan ödemelerini yapmalarına olanak sağlayan mPOS uygulamasını ortaya çıkarmıştır. İOS ve Android yapılı olan cihazlar üzerinden kullanıma olanak sağlayan mPOS uygulaması, offline durumda ödeme kazanmak isteyen iş yerlerinin belirlenerek bu tarz işletmelerin ödemeye dahil edilmesini amaçlamaktadır. mPOS, pos cihazı yerini alan mobil bir uygulama olmanın yanı sıra işletmelerin kredi ve yahut banka kartı ödemelerinin peşin ya da taksitli olarak yapılmasına olanak sağlamaktadır. mPOS’ un sağlamış olduğu en önemli yenilik olarak Payu’ nun ödeme tarafının mobil üzerinden her an kullanıma açık olmasından kaynaklanmaktadır.

Mpos Uygulaması Nedir?

mposuygulamasiÖdeme tarafından kullanıcılara ilişkin kart numarasına ilişkin bilgiler, uygulama üzerinden kartın fotoğrafının çekilmesi ya da kişilerin elle girmesi sonucunda sisteme kayıt edilmektedir. Ödeme işlerinde müşterilere seçenek olarak sunulan fotoğraf uygulaması kartta sadece ön yüz fotoğrafını sorgulamaktadır. Bu alan üzerinden kart numarası ve kartın son kullanımına ilişkin bilgiler sistem tarafından müşterilere otomatik olarak atanmaktadır. CVC ya da CVV verilerinin ise elle girilmesi beklenmektedir. İşletmeler sadece TL hesabı değil bununla beraber Dolar, Euro ve İngiliz Pound’ u gibi seçenekler de uygulama üzerinden alınan ödemeler arasında yer almaktadır. Yani ödeme noktasında müşterilere birden çok seçenek sunulmaktadır. Yine uygulamasının yaygın kullanımı, müşterilerin isteği ya da ileride alınan kararlar sunucunda yeni seçeneklerin eklenmesi de kuvvetli ihtimaller arasında yer almaktadır.

mPOS uygulaması payu’ nun bu zamana kadar e-ticaret noktasında geliştirmiş olduğu uygulamalar arasından önemli bir atılım olmuştur. Payu Türkiye Ceo’ su tarafından yapılan açıklamalara göre Payu Ülkemizde uzun zamandır müşterilerinin ödeme noktasında ihtiyaçlarını karşılamak, e-ticarete odaklanmalarına yardımcı olmalarını sağlamaktadır. Yeni yılda ortaya çıkarılan mPOS uygulaması ile ticaret noktasında yeni atılımlar yapılmaya başlanmıştır şeklinde konuşmuştur. Yine yapılan açıklamalar arasından dikkat çeken bir diğer nokta mPOS kullanan büyük şirketlerin ürünlerini kendi markalarını kullanarak ortaya çıkarmasını sağlayan White label şeklinde fayda sağlamasıdır. mPOS en başta sadece payu müşterileri tarafından kullanılmaktadır. Fakat Mpos yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda uygulama tarafından yeni üye alımının da en kısa zamanda mümkün olacağını dile getirmektedir.

Payu’dan Mpos Uygulaması

mpos-uygulamasiHer alandan kullanıcıların ödemelerini almalarına olanak sağlayan mPOS ile mobil cihazlara herhangi bir kart okutmaya gerek duymadan müşterilerin kredi kartı ya da banka kartlarını kullanarak saniyeler içinde peşin ve yahut taksitli ödemeler almasına imkan sağlayan bir programdır. Program sayesinde müşterilere; Anlaşmalı yeni bankanın kredi kartına taksit imkanı, Kolay ve kullanılabilir olması, Yukarıda detaylı olarak bahsetmiş olduğumuz White label çözüm desteği sunması, VISA, Master Card ve Amerikan Express kartlarla ödeme yapabilme imkanı sağlaması, İOS ve Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarla uyumlu olması, tüm işlemlerle ilgili verilere anında ulaşım sağlama imkanı, çoklu kullanışı girişi sağlaması gibi avantajlar sunmaktadır.

Payu mPOS uygulamasından fiziksel mağazalarından evlere servis yapan tüm işletmeler, farklı alanda yer alan şirketlerde mobil ödemelerde kullanılabilmektedir. mPOS uygulaması kullanıcılarına 7/24 her yerde ödeme almalarına olanak sunan ve fırsatları satışa dönüştürmelerine olanak sağlayan bir programdır. Kullanıcılar ellerinde ki tek uygulama sayesinde tahsilat noktasında ki maliyetlerini düşürmektedir. Akıllı telefonların kullanımına olanak sağlayan her yerde ödeme alınmasına müsaade eden ve üye olan işletmelere esneklik sağlayan entegresiz kredi kartı ve peşin ödeme imkanı sunmaktadır. Şimdilik kullanımı sadece payu müşterilerine özel olsa da ilerleyen zamanlarda bu konuda bir düzenleme yoluna gidilerek uygulama biraz daha genişletilecektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin