Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Neden Mobil Uyumlu Site Tasarımına Yatırım Yapmalısınız?

Neden Mobil Uyumlu Site Tasarımına Yatırım YapmalısınızE-ticaret firmaları son dönemlerde sitelerinin mobil uyumlu hale gelmesine önem veriyor. Bunun nedeni ise mobil kullanıcısının artması ve insanların mobilden alışveriş yapmaya yönelmesidir.

Mobil ticarette bununla beraber artış göstermektedir. Tüketiciler artık mobil ticareti sık kullanmaya başladığı için e-ticaret firmaları da sitelerini mobil uyumlu hale getiriyor.

MALİYET

Mobil uygulama yapmak yerine sitenizi mobil uyumlu hale getirmek daha düşük maliyetlidir. Mobil uyumlu site yaptırdığınızda her cihaza uygun tek bir tasarım yaptırmış olursunuz.

Fakat uygulama yaptırdığınızda her işletim sistemine farklı uygulama yaptırmak zorunda kalırsınız. Bunu yaptığınızda maliyetiniz artar. Bu nedenle mobil uyumlu site yaptırmak sizin için daha uygun olur.

GÜNCELLEME

E-ticaret sitenize mobil uygulama yaptırdığınızda düzenli olarak güncelleme yapmanız gerekir. Bunu yapmak da masraflarınızı arttırabilir. Fakat sitenizi mobil uyumlu site yaptırdığınızda bütün bunlara ayak uydurmanız gerekmez. Sadece sitenize gereken bakımı ve güncellemeyi yapmanız gerekir.

DEĞİŞİKLİKLERNeden Mobil Uyumlu Site Tasarımına Yatırım Yapmalısınız

E-ticaret sitenizde yaptığınız değişiklikler mobil sitenizde de görünür. Sitenizde yapılan değişiklikler, güncellemeler direk olarak mobil sitenize de yansır. Eğer uygulamanız varsa yapılan düzenlemeler bu uygulamada görünmez. Mobil uygulamanız için de bu düzenlemeleri ayrıca yapmanız gerekmektedir.

ULAŞILABİLİRLİK

E-ticaret sitenizin mobile uyumlu olmasının kazançlarından biri de her cihazda aynı görünürlükte olmasıdır. Mobil siteler cihazınıza göre şekillenebilir, mobil tasarımını direk olarak alıcılara gösterebilirsiniz.

Mobil uygulamaların kullanılması için alıcıların uygulamayı indirmesi gerekiyor. Tüketiciler mobil uygulamayı indirmek istemeyebilirler. Bu nedenle bu durum size dezavantaj olarak geri dönebilir.

Neden Mobil Uyumlu Site Tasarımına Yatırım YapmalısınızULAŞIM

Tüketiciler mobil uyumlu sitenize daha kolay ulaşım sağlayabilirler. İnsanlar akıllı cihazlarıyla ürün aramaları yapmaktadır.

Google üzerinde arama sonuçlarında çıkmanız durumunda da sitenize müşteri çekebilirsiniz.

Sosyal medya reklamlarından da yararlanabilirsiniz. Reklama tıkladıklarında sitenize doğrudan yönelebilirler.

Tüketicilerin mobil üzerinden sitenizde alışveriş yapamayacağı durumunda müşteri kaybedebilirsiniz. Mobil uyumu sağladığınızda müşterilerinizi sitenizde tutarak geri dönüşümleri sağlayabilirsiniz.

MOBİL SEO

Google mobil uyumlu siteleri arama motorunda ilk sıralarda göstermeye başladı ve sitenin mobil uyumlu olup olmadığını da gösteriyor.

Mobil uyumlu olmaması sitenizi arama motorunda en alta çekebilir tıklanma oranınızı düşürebilir. Bu sebeple SEO nuzu yükseltip site trafiğinizi artırmak için sitenizin mobil uyumlu olması önemlidir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin