Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

girişimÜniversite de eğitim gören tüm gençleri ve ilgili tüm genç katılımcıları hedef olarak önümüzü sunan sistem, tüm Türkiye’ de şehir şehir kendini tanıtarak genç katılımcılara girişimcilik ve 3D noktasında gerekli eğitimleri sağlamaktadır.

 

InnoCampus bir hızlandırma platformu olmasının yanı sıra kendin yap oluşumuna da destek sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mobil Girişim Hızlandırma Platformu InnoCampus, Ülkeyi Şehir Şehir Geziyor

InnoCampus her teki Türkiye’ nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında yönetici olarak görev yapmakta olan isimler arasında yer alan Dr. Mehmet Ünsal, Mustafa Osman Turan, Serhat Doğan, Emre Kayaarma ve Çağrı Çaylak’ ın çalışmalarıyla ortaya konan bir uygulamadır.

2014 senesi sonunda çalışmaları şekillenen InnoCampus, şehir ziyaretlerine ilk olarak Adana ile başyarak devamında yönünü İzmir ve Sefirihasar’ a çevirerek çalışmalarına devam etmiştir.

 

Bu sene ise çalışmalarına Çanakkale’ de hız vermeden gerçekleştirmektedir. Uygulama tanıtım için gitmiş olduğu şehirler de girişimci katılımcılarla bir araya gelerek katılımcılardan yeni iş fikirlerini dinlemektedir.

Mobil Girişim Hızlandırma Platformu InnoCampus, Ülkeyi Şehir Şehir Geziyor

Bu şekilde katılımcıları kabul eden uygulama iki aylık çalışma uygulayarak katılımcılara doksan saat üzerinden eğitim imkanı sunmaktadır.

girişim

 

Uygulama noktasında sadece girişimcilik üzerinden değil kişisel yeteneklerinde geliştirilmesi için gerekli eğitimlere de yer verilmektedir.

 

Buna ek olarak katılımcılar eğitim almış oldukları süre zarfı boyunca devamlı destek görmekte ve projelerine ilişkin ürünler hakkında prototip geliştirmektedir.

 

InnoCampus programına kabul edilen katılımcılardan başarılı olan katılımcılar yurt dışına yönlendirilmektedir. Yatırımcılar tarafından oldukça büyük bir ilgi ve destek gören uygulama maliyetleri de bu şekilde karşılanmaktadır.

Mobil Girişim Hızlandırma Platformu InnoCampus, Ülkeyi Şehir Şehir Geziyor

girişimSponsor şirketler melek yatırımcılar olarak katılımcılara ilgi göstermektedir yani başarılı olan projeler şirket ve katılımcı arasında bağ oluşturmaktadır.

 

Bunun dışında çalışmanın destek aldığı daha birçok yatırım alanı da mevcuttur. InnoCampus’ un yakın zamanda yapmak istediği planlardan biri gitmiş olduğu şehirlerde kuluçka merkezleri kurmak ve bunların kalıcı olmasını sağlamaktır.

 

InnoCampus’ ün bununla ulaşmak istediği Ülke genelinde bir girişimcilik ve yenilik merkezi kurarak katılımcıların fikirlerini hayata geçirmektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin