Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Markalaştırılmış Domain Satış Platformu HaveBrand. E-ticaret gibi internet girişimleri ile ilgili firma ismi ve domain bulmak şuanda bile en çok zaman alan işlemlerden birisidir.

 

HaveBrand’ da tam olarak bu sıkıntılara çözüm sunmak amacı ile hayata geçirilmiştir. HaveBrand domainleri markalaştırarak satışa sunmaktadır.

 

Markalaştırılmış Domain Satış Platformu HaveBrand

Markalaştırılmış Domain Satış Platformu HaveBrandMustafa Berker Baltacı ve Abdulkadir Gündüz tarafından geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen HaveBrand; domain adı arayan girişimcileri etkileyerek satış yapan bir girişimdir.

 

Gündüz ve Baltacı kurucu ortaklar HaveBrand üzerinde hem kendi domainlerini satışa sundukları gibi hem de başka insanlarında kendi domainlerini satmak isteyenlere de aracılık etmektedir.

 

HaveBrand’ da şuanda 321 yani %55 kurucu ortakların domainleri bulunmaktadır. Bunlar haricinde 143 domain daha da eklemeyi planlamaktadırlar.

 

Abdulkadir Gündüz yaptığı bir açıklamada çeşitli platformlar üzerinden satın alacakları 150 adet civarında domaini de kendi sitelerine ekleyeceklerini paylaşmıştır.

 

Oldukça yepyeni bir girişim olan HaveBrand domainlerin yaş, popülarite, uzantı ve yazım hatalarına karşı duyarlılık şeklinde çeşitli kriterlere göre derecelendirilmektedir.

 

Bu kriterlerin çoğuna uygunluğuna göre satışa uygun  görülen olan domainlerin sahipleri aşağıda belirttiğimiz paketlerden birisini tercih ederek site üzerinde satış yapabilmektedir.

 

Markalaştırılmış Domain Satış Platformu HaveBrand

Gümüş Paket : Onaylanan her bir alan adı için 25,00 TL ile logo tasarımı yapılır.

Altın Paket : Onaylanan her bir alan adı için 45,00 TL ile logo ve 10 saniyelik kısa intro çalışması yapılır.

Platin Paket : Onaylanan her bir alan adına yönelik olarak logo ve intro çalışmalarının yanı sıra editör seçimleri arasında yer alır. 95,00 TL ile ücretlendirilir ve 7 gün süre ile geçerlidir.

 

Domain satıcılarının site içerisinde reklam vermelerine de imkan tanıyan HaveBrand.com 3. Şahıslara ait olan domainlerin satışlarından da % 15 oranında komisyon ücreti almakta.

 

Domain satış tarihinde ki kur üzerinden TL karşılığı hesaplanıp komisyon ücreti ala girişim İngilizce dil desteği de sunmakta. Fakat bu konuda ufak tefek eksiklikler göze çarpmaktadır.

 

Domaine ya da markaya ihtiyacınız var ise 20 farklı kategori bulunan havebrand.com sitesini de incelemenizi tavsiye ederiz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin