Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Blog, mağazanız için trafik oluşturmak ve satış oluşturmanın en iyi ve en düşük maliyetli yollarından biridir, bu nedenle “blog yazısı yaz” yapılacaklar listenize sıkıca yerleştirilir.

Ancak, bloglamanın işletmeniz için ne kadar harika olduğu konusunda duyduğunuz her şey doğru olduğu için, bu etkili postaları dışarıda bırakmayı biraz daha kolaylaştırmak istiyoruz.

Bu nedenle, e-ticaret mağazanızın blogu için oluşturabileceğiniz en iyi dört gönderi için bir şablon kit oluşturduk ve nasıl yapacağınızı adım adım ilerletmek için bu yazıyı yazdık.

Ama önce: Bazı hazırlık çalışmaları

Mağazanız İçin Trafik Oluşturmak

Blog yayınlarınızı gerçekten etkili kılmak için iki şeyi bilmeniz gerekir: izleyicileriniz ve hedefleriniz.

Kitlenizi bilin

İlk önce, izleyicileriniz. Tek bir kelime yazmadan veya tek bir gönderi planlamadan önce, ideal müşterinizin kim olduğu ve ne istediği ile ilgili bazı temel soruları cevaplayabilmelisiniz.

  • Ürününüzü kim alıyor? (Bu gelirden, yaşa, bölgeye ve daha fazlasına kadar her şeydir.)
  • Neden satın alıyorlar?
  • Neye değer veriyorlar?
  • Neyin doğru olduğuna inanıyorlar?

Bu soruları cevaplandırmakta güçlük çekiyorsanız (ya da cevaplarınız oldukça yararsız ve belirsiz hissediyorsa), gitmeden önce tüm bu tatlı ve tatlı blog trafiğini toplamak için bu ayrıntılara açıklık getirmeniz gerekir.

Köpeği için yerel olarak üretilen ürünleri satın alan 34 yaşındaki kadın yönetici için epik makaleler yaratmanın ne kadar kolay olacağını düşünün, çünkü küçük işletmeleri destekleme konusunda tutkulu ve küçük partili ürünlerin daha kaliteli olduğunu düşünüyor Pooch için “basitçe“ köpekleri seven insanların aksine.

Hedeflerinizi bilin

Tabii ki, haftada bir kez ilan etmek bir amaçtır, ancak tüm bu cazip almak için bir şey değil.

Blog yayınlarınızı parkın dışına çıkarmak için kendinize teşvik etmek için, e-posta listenizi yükseltmek veya ek satış yapmak gibi doğrudan işinizle ilgili hedefler koymayı deneyin.

Çevrimiçi pazarlamanın büyüsü sayesinde, blog yayınlarınızın sonuçlarını istediğiniz kadar ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz. Başlamak için Google Analytics’in mağazanız için ayarlandığından emin olun (ve henüz bir hesabınız yoksa, bir Google hesabına ihtiyacınız olacaktır).

O zaman, blog trafiğinizin% 1’inin satışa dönüşmesi gibi iş odaklı hedefler koymanın zamanı geldi. Trafiğin banka hesabınızda daha fazla para kazanacağını biliyorsanız, ne kadar motive olacağınızı bir düşünün.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin