Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Kullanıcılar E-ticaret Sitenize Güvenmelerini Nasıl Sağlayabilirsiniz? E-ticaret işletmelerini düşündüren ve bu konu üzerinde çalışmaları gereken hususlardan biriside güven konusudur.

 

Genelde yeni açılan e-ticaret siteleri için bu güven konusunu oluşturmak oldukça zordur. Bundan dolayı da işletmeler kullanıcıların güvenlerini kazanabilmesi için farklı çalışmalar yapmaları gerekmektedir.

 

Kullanıcılar E-ticaret Sitenize Güvenmelerini Nasıl Sağlayabilirsiniz

Güvenli Alışveriş Mesajını Vurgulayın

Potansiyel hedef kitle izin güvenini kazanmak için ilk olarak vurgulamaktadır gereken unsurlardan birisi de online alışveriş siteniz üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilecek olmalarıdır.

 

Kullandığınız güvenlik önlemlerini e-ticaret siteniz üzerinde gösterebilir ve sitenizin neden güvenli olduğu ile ilgili bilgilere yer verebilirsiniz.
E-ticaret sitenizi https kurmanız daha güvenli bir site oluşturmanıza yardımcı olacaktır. http ve https arasında ki farkları daha önceki yazımızda bulabilirsiniz. E-ticaret sitenizde sağladığınız bu güvenlik önlemlerini de kullanıcılarınıza belirtebilirsiniz.

 

E-ticaret sitenizin alt yani footer bölümünde de hangi bankalar ve hangi ödeme seçeneklerini kabul ettiğinizi de gösterin. Böylece müşterilerinize sitenizin hangi bankalar ile anlaşmalı olduğunu göstermiş oluyorsunuz.

 

Müşterileriniz Size Kolay Ulaşabilmeli

İletişim bilgilerinizi e-ticaret siteniz üzerinde görünür bir yerinde belirtmenizde fayda var. Adresinizi, telefon numaralarınızı, mail adreslerinizi ve sosyal medya hesaplarınızı sitenizde göstermelisiniz. Ayrıca müşterileriniz bu bilgiler üzerinden sizlerle kolay bir şekilde iletişime geçebilmelidir.

 

Müşteri Hizmetleri Saati

Tüketicilere müşteri hizmetlerinizin çalışma saatlerini de belirtmelisiniz. Böylece müşterileriniz size hangi zamanlarda ulaşabilecekleri konusunda da bilgi sahibi olmuş olurlar.

 

Kullanıcılar E-ticaret Sitenize Güvenmelerini Nasıl Sağlayabilirsiniz

Hizmetleriniz ve Firmanız Hakkında Dürüst Olun

Müşterilerinizin güvenlerini kazanmak için olmadığınız bir işletme gibi görünmeye çalışmayın.

 

Firmanız ve hizmetleriniz hakkında müşterilerinize doğru bilgiler vermeli ve tutamayacağınız sözlerde vermemelisiniz. Aksi taktirde müşterilerinize yanlış bilgiler vererek onları yanlış yönlendirmiş olursunuz. Müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerinizi olduğu gibi anlatmalısınız.

 

Hakkımızda Sayfanızı Düzenleyin

E-ticaret sitelerinde ki hakkımızda sayfaları işletmelerin kendileri hakkında müşterilerine bilgi vermekte oldukları bir sayfadır. Bundan dolayı da bu sayfada yazacağınız bilgiler kendinizi müşterilerinize tanıtmanıza fırsat verecektir.

 

Hakkımızda sayfasında kendiniz ile ilgili dürüst ve samimi bilgilerin yanı sıra ekibinizde bulunan kişileri de bu sayfada göstermeniz de güven konusunu arttıracak özellikler arasında yer almaktadır. Hakkımızda sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar firmanızın arkasında kimlerin olduğunu görebildikleri için işletmenize bakış açıları da olumlu bir yönde değişecektir.

 

Müşteri Yorumları

E-ticaret siteniz üzerinden alışveriş yapmış müşterilerinizin yorumlarına da yer verebilirsiniz. Ürün detayında ki yorumların dışında anasayfanız üzerinde de müşterilerinizin siteniz ile ilgili söylediklerini paylaşabilirsiniz.

 

Sosyal medya platformları üzerinden ya da diğer iletişim kanalları üzerinden firmanız hakkında yapılan yorumları siteniz üzerinde paylaşmanız, e-ticaret sitenizi ziyaret eden başka kullanıcılarında firmanız ile ilgili yapılan yorumları görmelerini sağlar. Elbette bu da güven konusunu güçlendirecek maddeler arasında yer almaktadır.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin