Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret kullanıcıları açısından özellikle makul fiyat seçenekleri ve karşılaştırma yapma olanakları nedeniyle tercih edilmektedir. Herkese uygun ödeme seçenekleri sunulması da müşteri memnuniyetini arttıran etmenlerden biri haline gelmiştir. Eğer ki e-ticaret sitenizi yeni açtıysanız, müşterilerinize sunmanız gereken ödeme seçenekleri hususunda bilmeniz gerekenler seçenekler bulunmaktadır.

alternatif ödeme seçenekleri

MOBİL ÖDEME SEÇENEĞİ

Masa üstü bilgisayarların hâkimiyeti her geçen yıl daha da azalmaktadır. Alternatif ödeme seçenekleri çoğu online olan alışveriş artık akıllı telefonlar üzerinden yapılmaktadır. E-ticaret sitenize mobil cihazlar üzerinden giriş yapan müşteriler, aynı zamanda alışveriş sırasında daha güvenli olması için, daha kolay ve hızlı işlem yapılabilmesi gibi çeşitli ayrıcalıklar tanıyan mobil ödeme yöntemlerini de sıkça tercih edebilmektedir. Kredi kartı olmayan kullanıcılar tarafından GSM operatörü üzerinden ödeme yapmaya izin veren bu seçeneği kullanmaktadır. E-ticaret sitenizde ödeme seçenekleri için mobil onaylarını da aktif ederek aynı zamanda daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilebilirsiniz.

KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİ

Hala bir kredi kartı olmayan hatta bir bankada hesabı bile bulunmayan birçok insan bulunmaktadır. Ancak onlar da online alışverişin avantajlarından faydalanmak isteyebilirler. Bu nedenle kapıda ödemeyi müşterilerinize her zaman bir seçenek olarak sunmanız gerekmektedir. Ayrıca adı pek bilinmeyen yeni bir siteyseniz, ziyaretçilerinizi veya müşterilerinizi ürünlerinizi çok beğense bile size güvenmeyebilir ve kredi kartı bilgilerini vermek istemeyebilirler. Böyle durumlar için de kapıda ödeme seçeneği can kurtarıcı bir alternatiftir.

SANAL KART İLE ÖDEME

Son yıllarda gittikçe popüler hale gelen sanal kartlar, e-ticaret sitelerine kredi kartı bilgilerini vermekten çekinen veya tereddüt yaşayan müşteriler için iç rahatlatıcı bir alternatif olarak önümüze çıkmaktadır. Sanal kartlar, tıpkı kredi kartları gibi kullanılmakta ama bakiye limitleri kart sahipleri tarafından belirlenebildiği için kullanıcı tarafından tercih sebebi olabilmektedir. Sistemlerinde papara, paypal, paytr ve gibi sanal kartlara yer veren e-ticaret siteleri aynı zamanda müşterilerin satın alma oranlarını da arttırmaktadır. Bankalar tarafından da sanal kart edilebilmektedir. İnternetten alışveriş yaparken yüksek limitli kredi kartlarını kullanmak istemeyen kişiler, sanal kredi kartlarına istedikleri miktarda para yükleyebilirler.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin