Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İnternetten Satış Yapmak

Türkiye’ de e-ticaret sektörü hızlı bir gelişim göstermektedir. Doğal olarak markalar ve şirketlerde bu ilgiden kaynaklanarak odaklarını e-ticarete çekmişlerdir. Son üç senede çok sayıda farklı kategori e-ticaret sektörüne adım atmıştır. En başta şunun altını çizmekte yarar vardır; Bir mağaza sahibiyseniz ve kendi ürünleriniz hali hazırda mevcutsa satış yapmak için hızlıca e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. E-ticaretin ilk aşamasında ticari faaliyette yer alıyor olmanız önemlidir eğer bir mağaza sahibiyseniz bu adımı atlamışsınız demektir yani şirket kurma zorunluluğunuz yoktur. E-ticarete adım atacak yeni bir girişimciyseniz

İnternetten Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler şu şekildedir;

Vakit Ayırın

Vakit ayırmak neden bu kadar önemli diye aklınızdan geçirmeniz muhtemeldir.  İnternetten satış yapmak Siteyle ilgilenmek ve ona zaman ayırmak başarılı olmak için en temel etkendir.  Ancak kalabalık bir ekipseniz her aşamayla ilgilenecek birileri varsa sitenize ayıracağız 2-3 saat sizin için yeterli olacaktır ancak yalnızsanız gerekirse 24 saatinizi site için ayırmaya istekli olmalısınız.

Vergi Mükellefi Olunmalı

E-ticarete adım atmak e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız en başta belirtmiş olduğumuz gibi bir şirket sahibi olmalısınız. Eğer siz kendi işinizi yönetiyor elde olan ürünleri e-ticarete taşıyorsanız şayet yeni şirket kurma gibi bir zorunluluğunuz yoktur.

Bütçe Planlaması

Sanal ortam üzerinden satış yapmak ve siteyle ilgili diğer çalışmalar için belli bir sermayeniz olması gerekmektedir. Sermaye planlaması yaparken de şirket kurmak için gerekecek sermaye, yazılımla ilgili masraflar, ürünleri temin edecek ve tedarikçilerle anlaşma sağlamak için gerekli sermaye ve site kurulduktan sonra gerekli görülürse seo ve reklam çalışmaları için gerekli sermaye baştan temin edilmelidir. Hatta işe başlamadan önce 5 yıllık kar- zarar tablosu ortaya konularak yaşanan gelişmelerde tökezlememek için bir destek sermayesi köşede bulundurulmalıdır.

E-ticaret Yazılımına Karar Vermek Bir e-ticaret yazılımı e-ticaret sitesi açarken size gerekli olacak en önemli maddedir. Yazılımın ne kadar profesyonel ve titizlikle hazırlanmış olması sizin arama motorlarında çıkmanız için önemlidir ayrıca e-ticarete yeni adım atacak bir girişimciyseniz de destek almak ve aklınızdakileri cevaplamak için yazılım uzmanlarından fayda sağlayabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin