Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Instagram ve E-ticaretInstagram ve e-ticaret konusuna değinmek istedik bu makalemizde. Şayet instagram ve e-ticaret hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız bu makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz..

2016 senesinde e-ticaret sektöründe nelere dikkat etmemiz gerektiğine ilişkin faktörlerden biri de sosyal medya kullanımıdır. Bu yıl için öne çıkan sosyal ağlar arasında Instagram’ında popüler olduğu belirtilmektedir. Sosyal medyayı bilmeyenler ve yakından takip etmeyenler için bu sosyal mecranın neler olduğundan bahsedelim. 2010 senesinde kurulan Instagram fotoğraf paylaşımı yapılan sosyal bir mecradır. Girişimin gerçekleştirilmesinden iki sene sonra Facebook tarafından 1 milyon dolar gibi bir tutara devredilerek 2013 senesi analizlere göre 90 milyonun üstüne kullanıcısı yer almaktadır. Genel olarak günde ortalama 40 milyon görsel paylaşımının meydana geldiği bu ağ sosyal medya içinde ki önderliğini her geçen gün arttırmaktadır. Durum bu şekilde olunca da girişimcilerin sıklıkla kullanmayı tercih ettiği sosyal ağlardan biri olma özelliğine sahip olmuştur.

 Instagram ve E-ticaret
Instagram ve E-ticaret

E-ticaret sektöründe iseniz sattığınız ürün ya da hizmetlerle alakalı kampanya ya da indirimlerin yer aldığı birçok görseli Instagram üzerinden hedef kitleniz ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. E-ticaret ve Instagram’ın beraber ele alındığı son günlerde hesabınızı sadece akıllı cihazlardan değil bilgisayarlar üzerinden de takip edebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için sadece üye olmanız yeterlidir. Bundan sonra paylaşımlarınıza hemen başlayabilirsiniz. Marka imajınızı ve kurumsal kimliğinizi ön plana çıkaracağınız bir uygulama olması özelliğiyle kullanıcılarınızın sizi bulmaları oldukça kolay olacaktır. Markanıza ilişkin bilgileri ve markanıza ait resimleri hesabınız da ayarlar kısmına giderek düzenleyebilir, takipçilerinizin markanız hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram ve E-ticaret

E-ticaret sektöründe sosyal medya kullanımı oldukça önemlidir ve aktif olunması gerekmektedir. Bu nedenle markanızın tanınması için sosyal ağlarda oldukça etkin olmalısınız. Tüm sosyal ağ hesaplarınıza tekrar tekrar girmenize gerek kalmadan tüm hesaplarınızı tek çatı altında toplayarak sosyal ağlarda ki paylaşımlarınızı düzenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.  Kullanıcıların en çok merak ettikleri arasında üretim, depo ve arka tarafta neler meydana geldiğidir. Kullanıcılarınıza bunu yansıtmak ya da bu konu hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak için bu aşamalarda fotoğraflar çekerek resmi sosyal ağlarınız üzerinden onlarla paylaşabilirsiniz. Bu özellikle gıda sektöründe son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir örnektir. Yine paylaşımlarda hastag kullanarak daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin