Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Günümüzde sosyal medya pazarlaması oldukça önem kazanmıştır ve en çok tercih edilen pazarlamalardan biridir. Tabi sosyal medya pazarlamalarının arasında en çok kullanılan bir mecra bulunmaktadır.

 

Sıkça kullanılan sosyal medya mecralardan biri de Instagram’dır. Özelliklede son zamanlar reklam özelliklerinin artması ve Instagram kendi platformu üzerinden ürün satışlarına izin vereceğini açıklamasının ardından bu mecra işletmeler için oldukça önemli olmuştur.

 

instagramTabii ki bu sosyal medya platformunu reklam haricinde online alışveriş sitenizin trafiğini artırmak için de kullanabilirsiniz. Instagram sayfanız üzerinden takipçilerinizi sitenize çekerek, takipçilerinizin siteniz üzerinden alışveriş yapmalarını ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi almalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için de Instagram sayfa yönetiminde bazı ipuçlarından yararlanmanız gerekmektedir.

Siteniz için Etkili İnstagram Kullanımı

Profil sayfanızı oluştururken sizinle ilgili bir takım bilgiler isteniyor. Tabi bu sayfada online alışveriş sitenizin adresini kesinlikle kullanmalısınız.

 

Instagram reklamlarınız veya paylaşımlarınız sonrasında markanızı merak eden kullanıcılar buradaki sitenizin linki üzerinden sitenize yönlenebilirler.

 

Sayfanızdaki paylaşımlarda dışarıya yönlendirme yapılamadığı için sizlerin bu durumda bazı çağrılar yapmanız gerekecektir. Instagram sayfanızda site linkinizin paylaşımı olmasa bile sizler paylaşım görsellerinizin üzerlerinde online alışveriş sitenizin adresinizi paylaşarak takipçilerinize sitenizin olduğunu gösterebilir ve hatırlatabilirsiniz.

 

Sosyal medya sayfanız üzerinde yaptığınız paylaşımlar ile potansiyel müşterilerinizi sitenize yönlendirmek için çağrılarda bulunmalısınız. Bunun için paylaşımlarınızı kullanarak sitenize yönlendirme yapabilirsiniz. Tabii Instagram üzerinden paylaştığınız videolara da aynı şekilde çağrı ifadeleri yerleştirebilirsiniz. Paylaştığınız videoların içeriklerinde alışveriş sitenizin yanı sıra ürün, hizmet ve kampanyalarınızı yazarak, Instagram üzerinden takipçilerinizi online alışveriş sitenizi ziyaret etmeleri için yönlendirebilirsiniz.

 

Paylaşımlarınızda akılda kalıcı bir yöntem markanızın ismidir. Paylaşımlarınızda akılda kalmak için, takipçilerinize hatırlama amacıyla görselinizin sağında, solunda veya videonun sonuna ya da ortasına sitenize yönlendirme çağrılarını yapabilirsiniz.

 

Instagram üzerinden sadece reklamlar üzerinden dışarıya link verebilirsiniz. Sosyal medya reklamlarınızda Instagram mecrasına da yer verebilirsiniz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin