Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

 

Uygulama son zamanda sosyal mecralar üzerinde en çok ilgi gören platformlar arasında yer almakta ve e-ticaret şirketleri de bundan fayda sağlayarak kullanıcılarına erişim sağlamak istemektedir. Sosyal mecra pazarlama tutumlarınız da Instagram da yarar sağlamak bu kapsam da size rakiplerinizden öne geçirmektedir. İnstagram ile e-ticaret sitenize trafik çekme tabi ki bunlar anında olacak şeyler değildir biraz zaman geçmesi için sabırla beklemek gerekmektedir. Instagram da dışarı bağlantı verme seçeneğinin yer almaması markaların akıllarını çelse de uygulama hesabınızdan sitenize ziyaretçi akışı sağlayabilirsiniz. Dışarıya bağlantı verilmese de buna benzer kullanacağınız alternatifler yer almaktadır. Şirketinize ait uygulama hesabınızda kendinize ait bilgileri girebileceğiniz alan mevcuttur. Buraya web sitenizin linki, adresi ve telefon numaralarını ekleyerek kullanıcıların sitenize gelmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Instagram ile E-ticaret Sitenize Trafik Çekmek için Neler Yapabilirsiniz?

Fotoğraf paylaşımları yaparken emojileri de ekleyerek size takip eden kullanıcıları profilinizde yer alan bağlantıya tıklamaları için yönlendirme yapabilirsiniz. Takipçileriniz bu şekilde de size ulaşabilmektedirler. Bir ürün ya da bilgi hakkında gönderim yaptığınızda alakalı web sitesi adresini paylaşımların altında katabilirsiniz. Fakat eklenen bu bağlantılar kısa olmalıdır aksi halde mobil üzerinden giren kullanıcılarda zorluklar meydana gelmektedir. Uygulama üzerinden paylaşacağınız videolarda web sitenize ait url girişi yapabilirsiniz. Bu sayede videolar üzerinden de kullanıcılar sitenize gelecektir. Bunların hepsi uygulama tarafından sunulan ücretsiz uygulamalar arasında yer almaktadır. Ücretli olarak yapacağınız bir strateji reklam vermek olacaktır.

 

Instagram ile E-ticaret Sitenize Trafik Çekmek için Neler Yapabilirsiniz?

Son zamanda Intagramda yapılan yenilikler sonucunda birçok reklam çeşidinden söz edilmektedir. İnstagram ile e-ticaret sitenize trafik çekme bu reklamlardan fayda sağlayarak e-ticaret ya da mobil sitenize müşterilerinizi yönlendirebilirsiniz. İstediğiniz ürünlerde dikkat çekerek sizi takip eden kullanıcılarınızı ya da hedef kitlenizi istediğiniz Alana çekebilirsiniz. Uygulamada dışarıya bağlantı verilmemesinde ki asıl etken markaların reklam yoluna gitmelerini sağlamaktadır. Markanız için belirli bir bütçe ayırarak bu reklamlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Uygulama üzerinden gelen ziyaretçileri belirlemek çalışmalardan ne kadar fayda sağladığınız saptamanız açısından oldukça önemlidir. Reklamların size bu konuda katkısı oldu mu, olmadı mı bunu anlamak için Google Analytics üzerinden gerekli analizler yapabilirsiniz. Sosyal yönlendirmeler aracılığıyla Intagram’ dan gelen kullanıcı sayısını ortaya dökerek, veri tabanınızı meydana getirebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin