Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Instagram, bir süre önce yayınladığı Stories özelliği ile Snapchat’ in sonunda başarılı bir klonunu sunmaya başladı. Instagram hikaye reklamlarını duyuran şirket, işletmelere yönelik hikaye istatistikleri de sunmaya başlayacağını paylaştı.

Instagram Hikayelerdeki ReklamlarInstagram Hikayelerde Yayınlanan Reklamlar Nasıl Oluşturulur?

Hikayelerde Neden Reklam Vermelisiniz?

Instagram hikayelerdeki reklamlar herkesin dilindedir. Konuşulan şeylerin başında ise “Snapchat’ in özelliğini çaldılar” geliyor.

 

Ama rakamlara bakıldığında Instagram Hikayeleri’ nde ki günlük aktif kullanıcı sayısının milyonlarca olduğunu ve bu sayının gün geçtikçe arttığını görüyoruz.

 

Instagram Hikayeleri’nin en büyük artılarından biri de bu yeni reklam modelinin herkese sunulmuş olması ve bunun Snapchat’te şuan için mümkün olmadığı.

 

Bu yüzden, bu reklam verme aracı Instagram kullanan işletmeler için olmazsa olmaz olacak, çünkü favori sosyal medya uygulamanız Snapchat olsa bile bu tarz bir erişimi başka yerde bulamazsınız.

 

İkinci avantaj ise bu reklamların geçilebilir olması.

 

Kullanıcı dilediği zaman reklamları geçebilir. Bu yüzden Instagram kullanıcıları için aynı zamanda  hem zorlayıcı değildir, hem de gözden kaçmaları zordur.

Instagram Hikayelerdeki Reklamlar

Bu da şu anlama gelmektedir. Bu reklamların görüntülenmeleri yüksek olurken rahatsızlık vermeleri çok az olacak. Reklamlar ana sayfadan izlenilen iki hikaye arasında gösterilecek ve kullanıcıların beğenmedikleri reklamı geçmek için tek yapmaları gereken ekrana dokunmaktır.

 

Aynı zamanda geri dönerek ilgilerini çeken bir reklamı tekrar izleyebilmektedirler.

Instagram Hikayelerde Yayınlanan Reklamlar Nasıl Oluşturulur?

Hikayelerdeki reklamlar, işletmenize hedefleme ve erişim özelliklerini kullanma imkanı sağlar. Bu sayede reklamlarınız, erişmek istediğiniz insanlarla kişisel olarak alakalı hale gelir.

 

Bu özelliğin performansına yönelik olarak ölçüm araçlarından alacağınız bilgilerin sunduğu güvenle birlikte, benzersiz bir hikaye deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Bugün itibariyle tüm dünyada her ölçekten işletme, erişim için optimize edilen Pazarlama API’ si, Power Editor ve Reklam Yöneticisi aracılığıyla hikayelerde reklam yayınlamaya başlayabilir.

Instagram Hikayelerdeki Reklamlar

Erişim için optimizasyon yaparak, reklamlarınızı hedef kitlenizde ki olabildiğince fazla kişiye gösterebilir ve bu kişilerin reklamlarınızı ne sıklıkta gördüğünü kontrol edebilirsiniz.

 

Hikayelerde reklamlar için erişim reklam verme amacı bugün itibariyle kullanıma açılıyor ve önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm dünyada kullanımda olacak.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin