Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Ziyaretçilerin alışverişe teşvik edilmesi için birçok ticari işletme belirli zamanlarda indirim ve kampanyalar düzenlemektedir. Kişiye özel promosyonlar, alışveriş yapma eğilimini olumlu yönde etkilemektedir. Müşteri kitlesine bildirilen kampanya ve promosyonlar insanların mağazaya gelip ihtiyaç duyduğu ürünü alması için geçerli sebeplerden biri olacaktır. İndirim kuponları birçok sektörde, müşterilere doğum günü, yılbaşı, bayram gibi özel zamanlarda veya yaptıkları alışverişler sonucunda mağaza tarafından hediye edilen kuponlardır. Müşteri aynı firmadan yapacağı sonraki alışverişlerde bu kuponları kullanarak belirlenen miktarda indirim imkanından faydalanır. Kupon ve hediye çeki gibi imkanlar müşterinin firmaya bağlılığı konusunda etkili bir yoldur.

E-ticaret Platformlarında İndirim Kuponu Oluşturma Sistemi

İndirim kuponu oluşturma e-ticaret platformlarındaki karşılığı, oluşturulan özel kodlardır. Webde Ticaret Sistemi’nin indirim kuponu sistemini kullanarak müşterilerinize belirli zamanlarda özel kupon kodları göndererek, bu kodlarla sitenizden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu kupon kodlarını e-posta, sosyal paylaşım siteleri gibi sanal ortamlarda müşterilerinizle paylaşabileceğiniz gibi kampanya planlamanıza bağlı olarak; dağıtacağınız broşür, katalog gibi yazılı ve görsel araçlarla da müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Müşteri sitenizden alışveriş yaparken ödeme aşamalarında kupon kodunu yazacağı bir alanla karşılaşacaktır. Kupon kodunun girilmesi sonucunda, belirlediğiniz miktarda ya da oranda indirim sunulacaktır.

Siz de müşteri kitlenize indirim kuponları sunarak e-ticaret sitenizden alışveriş yapmayı onlar için çekici hale getirebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin