Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İnbound Pazarlama, hedef kitlenizin ilgisini çekecek adımlarla online siteler üzerinden kullanıcılar yaratmanıza olanak sağlayan bir pazarlama türüdür. İnbound Pazarlama, 2006 senesinden itibaren online yapılan çalışmalarda kullanılan etkili pazarlama teknikleri arasında yerini korumaktadır. Reklam ve mailing listeleri gibi eski türde kalan çalışmaların aksine bu pazarlama türünde kullanıcıların firmalarınız ve mallarınıza yönelmesini sağlayan kaliteli içerikler gerektirmektedir. Ancak paylaşmış olduğunuz paylaşımlar kullanıcılar tarafından ilgi ve merak görüyorsa ınbound üzerinden trafik sağlamanız mümkün olacaktır.

İnbound Pazarlama, en açık haliyle betimleyecek olursak bir içerik meydana getirmek ve bu içerikle ulusal çapta açılmaktır. Hedef kitlenize yönelik paylaşımlar oluşturarak işinizi çok daha ileri planlara atabilirsiniz. Çünkü hedef kitleniz beğendiği paylaşımları kendi hesapları üzerinden diğer kullanıcılar arasında da yayacaktır. Bu pazarlama çeşidi, online olarak yayılan bu içerikler sayesinde bu kullanıcıları potansiyel müşteriye çevirmeyi hedeflemektedir.

İnbound Pazarlama nasıl yapılmaktadır?

Bu pazarlama türünde yer alan en önemli kısım açıklama ve zamanlama kısmıdır. Doğru zaman ve anda doğru İnbound Pazarlama Nedir?paylaşımı yaparak, kullanıcılarınıza yardımcı olur ve onların dikkatlerini üzerinize çekersiniz. Ek olarak bu şekilde plansız yazılarınızla kullanıcılarınızı sürekli olarak rahatsız etmekten geri durmuş olursunuz. İnbound Pazarlama da yer alan dört temel aşama bulunmaktadır. Bu aşamalar aşağıdaki gibidir;

Dikkatleri üzerinize toplayın: Siteye yalnızca kullanıcı çekmek değil gelen bu ziyaretçileri potansiyel müşterilere çevirmek asıl konudur. Bunun içinizde sitenizde blog kısmı ekleyerek, seo çalışmalarını sürekli yaparak, sosyal medya paylaşımlarınızı güncel skilled takip ederek ve siteniz de yer alan sayfaları kullanıcılara göre şekillendirerek bunu yapabilirsiniz.

İletişim sağlayın: Kullanıcılarınızın iletişim verilerini kullanarak ziyaretçilere sonradan ulaşabilir onları yani ziyaretçilerinizi potansiyel müşterilerinize çevirebilirsiniz.

İnbound Pazarlama İlgiyi sürdürün: İnbound Pazarlama Aşamaları bu sekilde tamamladıysanız kesinlikle doğru yoldasınız demektir. Doğru kullanıcıları sitenize çekerek onları potansiyel müşterileriniz olarak dönüştürdünüz. Şimdi yapmanız gereken bu kullanıcıları gerçek kullanıcılara dönüştürmek ve bu kullanıcıların sürekli olarak size tercih etmelerini sağlamak olacaktır.

Puanlandırın: İnbound Pazarlama kullanıcıların gerçek ya da potansiyel olmasına aldırmaksızın kaliteli içerikler paylaşarak onların hep dikkatlerini çekin. Müşteriye çevirdiğiniz her kullanıcı size tekrardan hatırlayacaktır. Bunu sağlamak için de sürekli iletişim halinde olun. Süreç sonunda kendinize puanlar verin ve bu sonuçlara göre kendinizi yeniden düzenleyin.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin