Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Ülkemizde E-Ticarete güvenin sarsılmış olması nedeniyle, müşterilere karşı şeffaf olmak ve müşterilere güven vermek açısından bazı önemli stratejik adımlar atılıyor. Bu stratejik adımlardan biri olan kendinizi müşterilere karşı şeffaf olmak anlamında tanıtıyor olmanız oldukça önemlidir. Site içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan Hakkımızda sayfasındaki yapacağınız doğru düzenlemeler ile kendinizi etkin bir biçimde tanıtıyor olmakla beraber müşterileriniz ile aranızdaki güven bağını da güçlendireceksiniz. Bu sayfada verilecek olan site ve site sahibi hakkında bilgiler müşteriler tarafından da güven arz edecektir.

Hakkımızda Sayfası Oluşturulurken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İlk olarak hakkımızda sayfasını oluştururken hedef kitlenizi belirlemiş olmanız gerekir.  Hedef kitlenize göre kullanacağınız dili seçiyor olmanız gerekir. Ben veya biz şeklinde bir yaklaşımla müşteriler ile aranızdaki mesafeyi azaltmanız mümkün olacaktır. Bunu büyük kitlelere uygularken de daha resmi bir dil kullanmanız ise size kurumsallık niteliği kazandıracaktır.

Sonraki adımların başında ise, kendinizi tanıtıyor olmanız gelmektedir, yalnız bunu yaparken sade, anlaşılır ve doğru bilgileri kullanmanız önemlidir. Kuruluş tarihiniz, ne kadar süredir bu işi yaptığınızı ve sağladığımız imkanlar gibi temel konularda bilgiler verebilirsiniz.

Eğer varsa şirketinizin bir tanıtım videosunu bu sayfada paylaşabilirsiniz. Bu bir reklam filmi ya da tamamen şirketinizi tanıtmak için olan bir video olabilir. Bunu paylaşıyor olmanız işinize verdiğiniz emeği gösterir ve aynı zamanda eğer TV ya da sosyal medyada instagram vs. yayınlanan bir reklam filminiz varsa bu işe bütçe ayırdığınızı ve yatırım yaptığınızı gösterir. Bu da sayfanızdan alışveriş yapmak isteyenlerin hoşuna giderek, size olan güvenin artmasını sağlar.

Tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşmak da bir güven ortamı yaratacağından, daha önce almış olduğunuz ödülleri ve başarılı büyük projelerinizi paylaşabilirsiniz. Hakkımızda bölümünde, reklam ve ürün tanıtımı gibi konulara yer vermemeniz gerekir. Zira site içerisinde ürününüzü tanıtmış olduğunuz için tekrar bu sayfaya koymak veya bu sayfada vurgulayıcı olmak müşteriyi rahatsız edebilir. Müşterilerin bu sayfaya yönelmelerinin asıl amacında, elle tutulur, tatmin olabilecek ve bir şekilde güvenebileceği firmayı tanımak istemesidir.

Müşterilere sunacağınız ürün veya hizmetlerin iade koşulları ile ilgili gerekli maddeleri ve imkânları belirgin şekilde ortaya koymuş olmak, müşterilerin alışveriş sırasında veya sonrasında akıllarında oluşabilecek soru işaretlerinin önüne geçecektir.

Bu sayfayı bir kereye mahsus olarak yapıp kenara çekilmekle etkili bir sonuca varmanız uzun vadede mümkün olmayacağından, düzenli aralıklarla içeriğini güncelleştirmekte fayda vardır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin