Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Facebook Ölçümlemelerinde Yeni ÖzelliklerAylık 2 milyar kullanıcı sayısını aşmış olan Facebook reklam ve sayfa istatistiklerini iyileştirme için çalışmalarına başladı.

 

Hem sayfa hem de reklam istatistikleri bölümlerinde daha da iyi performanslar almanızı sağlayacak yeni özellikler ekliyor.

 

Facebook’un en yakın dönemde devreye alması ön görülen metriklerden birisi Landing Page View’dir. Yani adından da anlayacağımız üzere reklam sonrasında tıklanan link sayfalarının açılma süreleri kullanıcı davranışlarını ölçümlenmektedir.

 

Facebook’un reklam oluşturma araçlarındaki Trafik KPI’ını kullananlar Landing Page View ‘den yararlanabilecek.

 

Facebook Sayfa ve Reklam Ölçümlemelerine Yeni Özellikler Geliyor

Facebook ölçümleme reklam paneli üzerinden duyurmuş olduğu diğer bir özellik de Pre Impression Activity Breeakdown’dır.

 

Bu özelliğin önümüzdeki haftalarda devreye alınacak ve reklam verenlere sunulacaktır. Bu özellik ile firmalar reklam ile etkileşime geçen kullanıcıların yeni bir kullanıcı mı yoksa mevcut kullanıcı mı olduğunu ölçümleyebilmektedir.

 

Facebook Ölçümlemelerinde Yeni ÖzelliklerFacebook tarafından yapılan açıklamaya göre Pre-impression Breakdown özelliği ürün tavsiyesiyle alakalı geniş hedef kitlesi olan dinamik reklam çeşidinde çok faydalı olacak bir özelliktir.

 

Yeni özellikler ile sayfalar artık daha etkileşimli  

 

Reklam paneline eklediği yeni özelliklerin yanı sıra Facebook marka sayfaları istatistiklerine de yeni özellikler ekliyor.

 

Facebook sayfaları hepimizin bildiği gibi sayfayı beğenmeden sadece takip de edilebilmektedir.

 

Facebook da bu durumu göz önünde bulundurarak, firmaların sayfalarını kaç kişinin takip ettiğini veya takibi bıraktığını Follows özelliği ile ölçümleyebilmeyi sağlayacaktır.

 

Bunun yanı sıra bu kişilerin takibin nerde olduğu, demografik bilgileri, sponsorlu mu organik mi olduğuna dair bilgilere de ulaşabilmektedir.

Facebook Sayfa ve Reklam Ölçümlemelerine Yeni Özellikler Geliyor

Facebook ölçümleme yeni eklenen bir diğer özelliği ise Previews’dir. Kullanıcıların Facebook sayfanıza yönelik bilgilere nerden ve nasıl ulaştığını saptayabilmeye yönelik bir özelliktir.

 

Hepimizin bildiği gibi ziyaretçiler marka sayfaları ile ilgili bilgileri sayfalarına tıklamadan da kolay bir şekilde öğrenebilmektedirler.

 

Bu özellik Facebook’ un masaüstü bilgisayar kullanımlarında sayfayı ziyaret etmeden marka ile ilgili kaç kişinin bilgi aldığını gösterebilmektedir.

 

Facebook’ un önümüzde ki dönemlerde de daha iyi ölçümlemelerin yapılabilmesi için reklam alanlarına ve sayfalara daha çok yetkinlik getirmesi beklenmektedir.

 

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin