Etkili E-ticaret Sitesi Yönetimi Nedir?

Etkili E-ticaret Sitesi Yönetimi Nedir?

photo 1521020773588 3b28297b1e70

Günümüzde e-ticaret sektörü tamamen profesyonel yaklaşılması gereken bir iştir. Armut piş ağzıma düş terimi maalesef e-ticaret için geçerli değildir. Yani e-ticaret sitesi yönetimi için siteyi açıp hiç çalışmadan emek vermeden satış yapmak, marka olmak, aramalardan üste çıkmak söz konusu değildir. Sektördeki A firması çok başarılı olduysa, bunu nasıl yapmış neden yapmış araştırmalı, stratejiler kurmalı ona göre yapabileceksek e-ticaret sitesi açmaya yanaşmalıyız. Yine de tüm bunlar sizi korkutmasın, şimdi bunları nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Etkili E-ticaret Sitesi Yönetimi nasıl yapılır?

  • Pazarı Takip edin: Sektöre adım atar atmaz nelere ihtiyaç duyulduğunu araştırın ve planlarını buna göre uygulayın.
  •  İçerik Girişleri: Ürünlerinizi eklerken gerekirse yardım alın. İçerikler siteyi dolu gösteren ve insanları almaya teşvik eden unsurlardır. Bu nedenle profesyonel olmak, kaliteli ve açıklayıcı içerikler sunmak, yapılması gereken önemli aşamalardandır

e-ticaret sitesi yönetimi

  • Kategori Yönetimi: Ürünleri eklerken doğru kategorileri oluşturmak, dikkat çekmek ve buna uygun girişler yapmanız önemlidir. Tişört kategorisinde sadece tişörtler yer almalı ve sattığınız ürüne ilişkin sitenize özel kategori açıklamaları kullanıcıların karşısına çıkmalıdır.
  • Reklamlar: Kullanıcılarınıza sattığınız mal ya da hizmetler için uygun reklamlar düzenlemelisiniz. Bunun için sosyal mecralara başvurabilir ya da bir ajansa giderek sizin için çalışmalar yapmasını sağlayabilirsiniz.
  • E-mailing: Kullanıcılarınıza ara ara hatırlatmalar yapmak ya da doğum günlerini kutlamak, özel günlerinde hediyeler vermek için sms hizmetinden faydalanarak mailer gönderin. Sitenize olan dönüşüm sayısını da arttıracak bir etkendir.
  • Gelişmelerin Takibi: Belirli aralıklar ürünlere ilişkin veriler güncellenmelidir. Doğru fiyat, doğru içerik, doğru stok kullanıcılara doğru verilerle sunulmalıdır.
  • Müşteri İlişkileri: Kullanıcıların istekleri ve sizden şikayet ettikleri yönlerde kendinizi yeniden düzenlemeli ya da isteklere uygun çözümler sunmalısınız. Etkili bir müşteri ilişkileri politikası her zaman kazanmanıza fayda sağlayacaktır.
  •  Gizlilik ve güvenlik: E-ticaret sitesi yönetimi bu bir sitenin olmazsa olmazıdır. Kullanıcıların size güven duymaları ve sizden alışveriş yapmaların da ki en büyük etkendir.
  •  Teslimat Kontrolü: Ürünün kullanıcıların satın alması o sürecin bittiği anlamına gelmez yeni başladığı anlamını taşır. Kullanıcılar ürünü ellerine alana kadar durum takibi yapmanız ve kullanıcıları da bu konuda aydınlatmanız gerekmektedir.
Demo Talebi

Merkez : Acıbadem Mah Çeçen Sk. Akasya Residence A1 Kule No:150 ÜSKÜDAR İSTANBUL