Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Etkili C2C E-ticaret Yöntemleri

C2C e-ticaret yöntemleri iş  modelinde atılım yapan girişimcilerin sayısı her geçen gün artış gösterirken hangisinin başarıyı yakaladığı merak konusudur. Herkesin girişimci olmasının yanı sıra e-ticaret sektöründe başarılı olan girişimcilerin yanında başarısız olan girişimciler de malesef oldukça fazladır.

 

Başarıyı yakalayan şirketleri ise ele aldığımızda tanıtımlarının oldukça iyi olduğunu görmemiz mümkündür. Bunu yapmanın bir değil birçok yolu mevcuttur.

 

Tanıtım yapan sanal mağazalara gelen organic hit sayısıda doğal olarak artış yaşayacaktır. Siteye gelen ziyaretçi sayısının artış göstermesi satışlarında yükselmesine katkı sağlamaktadır.

Peki tanıtım nasıl olur ?

Kullanıcılara erişmek için sitenizin hizmet verdiğinden insanların haberdar olması gereklidir. Bunu yapmanın bir sürü alternatifi bulunmaktadır.

En kuvvetli yöntemi ise şüphesiz ki seo yapmak, reklam vermek, e-mailing yapmak, sosyal medya çalışmaları, gazetelere verilen reklamlar, görsel ya da yazılı basında yer alacak diğer reklam alternatifleri, araçlara ya da otobüs duraklarına verilecek gibi birçok reklam yönteminden size uygun olanı seçerek tanıtımınızı yapabilirsiniz.

 

Bu çalışmalar içinde maliyet olarak hem ücretli hem de ücretsiz yapabileceğiniz çalışmalardan bahsedecek olursak seo çalışmaları, sosyal medua çalışmaları ya da e-mailing çalışmaları sizin kendinizin yapabileceği üzere profesyonel birinden yardım alarak yapabileceğiniz çalışmalar arasında yer almaktadır. Seo çalışması yapmanın birçok yolu vardır.

 

Makale yazmak, forum ve bloglarda paylaşım yapmak, backlink almak, iç seo çalışmaları gibi çalışmalardır.

Bunların yanı sıra ücretli çalışmalar içinde Google Adwors reklamları kısa zamanda kullanıcılara ulaşmanız noktasında oldukça etkili olmaktadır. Kendi bütçenize göre günlük ya da haftalık planlamalar yaparak reklam vermeniz mümkündür.

 

Google Adwors değilde benim hedef kitlem sosyal medyada çok geziyor diyecek olursanız da Facebook, Instagram, Twitter, Link edin gibi kullanıcıların aktif olarak kullandıkları hesaplarda aktif hale gelerek ve reklam çalışmaları yaparak gövde gösterisinde bulunabilirsiniz. Mailingde uzun vadede ses getiren hem ücretli hem ücretsiz yapabileceğiniz çalışmalar içinde yer almaktadır.

C2C E-ticaret Yöntemleri

 

Bir ajansla anlaşarak sms paketi alabilir buradaki yönetim paneli üzerinden kullanıcılarınıza belirli günlerde ya da haftalık olarak ve yahut kampanyalara yönelik mailingler yaparak sitenize yönlenmelerini sağlayabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin