Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

En İyi E-Ticaret Yazılımını Seçmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nasıl iyi bir futbolcu olmak için iyi bir menajere, sağlıklı olmak, sağlığımızı kaybetmemek için iyi bir doktora, hukuksal işlerimizde başarı için iyi bir avukata ihtiyaç varsa e-ticaretimizde başarılı olmamız için de iyi bir yazılım şirketine ve iyi bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyarız.

Elinizde satmayı düşündüğünüz bir ürün veya hizmetleriniz var ve bunları internet üzerinden satmak istiyorsunuz. İlk olarak bir e-ticaret yazılımı arayışına girersiniz.

Peki En İyi E-Ticaret Yazılımını Nasıl Bulacaksınız?

En iyi e-ticaret yazılımını nasıl seçeriz, bu konuyu sizin için araştırdık.

Sektörel  büyüklükleri bakımından temelde 3 çeşit web tasarım ve yazılım firması vardır. Bunların ilki kalitesiz ve çok ucuza iş yapan firmalar. İkincisi kaliteli iş yapan ve uygun fiyatlarda çalışan firmalar.

Üçüncü olarak da tamamen profesyonel çalışıp ve yüksek fiyatlarda çalışan firmalar. Bizim tavsiyemiz tercihinizi belirlerken bütçenize ve istediğiniz çalışma kapasitesine göre ikinci ya da üçüncü klasmandaki firmalarda kullanmanızdır.

Yazılım firmalarının çalışma yöntemleri benzer olabilir ancak ilerlemeleri arasında önemli farklılıklar vardır. Yazılım firmasını seçerken bakacağınız en önemli şeylerden birisi de bu farklılıklar olacaktır.

İlk olarak web tasarımı konusunda ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve sonrasında bu farklılıkları belirleyerek değerlendirmeye almalısınız.

E-Ticaret Değerlendirme Kriterleri Neler Olmalıdır?

İlk olarak web tasarımı ve yazılım hizmeti veren firmaların iş tecrübesi değerlendirme kriterleri açısından önemli bir noktadır. Bunun yanı sıra tüm iş gücünü ve zamanını web tasarımı ve web tabanlı hizmetlere adamış olması yani şirketin işinin sadece bu olması da önemlidir.

Web sitesi tasarımı sürekli gelişen ve genişleyen bir konu olduğu için, siteyle alakalı bütün bilgileri edinmek ve gerektiği zaman bu bilgileri uygulamak zaman ve emek gerektirir.

E-ticaret yazılımında öncesi ve sonrasındaki hizmetler çok önemlidir. Yazılım firmalarının en önemli getirilerden birisi de web tasarımı öncesi ve sonrasında vermiş olduğu hizmetlerdir.

Yazılım firmasının  vermiş olduğu hizmetler ile ilgili kendi standartlarını oluşturmuş olması, alan adı satın alınması, hosting hizmetleri, arama motoru optimizasyonu gibi farklı hizmetleri size gereken kalitede verebilmesi gerekmektedir.

Yazılım firmanız hosting – sunucu – mail hizmetlerinde yardımcı ya da servis sağlayıcı olmalıdır. İyi bir servis sağlayıcınız olmadan web tasarımınız ne kadar iyi olursa olsun hiçbir işe yaramayacak ve ziyaretçileriniz size ulaşmada sıkıntı yaşayacaklardır.

E-ticaret yazılımı sitesinde ne tür firmalarla çalışılmalı?

Ziyaretçilerinizin size daha hızlı ulaşmasını istiyorsanız teknik altyapısı yüksek bir veri merkezine sahip bir yazılım şirketiyle çalışmalısınız. Ayrıca sunucu güvenliği de çok önemlidir. Sunucu güvenliği açısından üst seviyede koruması olan bir web alanına sitenizin yüklenmesi gerekmektedir.

en iyi e-ticaret yazılımını nasıl seçerizÇalışacağınız yazılım firması ile iletişiminizin kolay olması gerekir. Firmadaki yetkililere taleplerinizi kolaylıkla aktarabilmelisiniz. Günümüzde en cazip ve hesaplı iletişim şekli e-posta dır.

E-postanız varsa yardım ve  destek için haberleşmelerini e-posta aracılığı ile yapmalısınız. Ancak bazı önemli ve acilliği olan durumlarda mesai saatleri içerinse firma yetkilileriyle telefonda da görüşebilmelisiniz. Size bu hizmeti verebilecek bir firmayı tercih etmelisiniz.

Yazılım firmanız web tabanlı programlama ve yazılım geliştirme hizmeti vermelidir. Şirketler oluşturulan bu web sitelerinden, elektronik ticaret başta olmak üzere müşteri memnuniyetlerini arttırmak için pek çok online uygulamalar tasarlatmaktadır. Bu nedenle firmaların vermiş olduğu programlama hizmeti seçim yapmak açısından önemlidir.

E-ticaret için içerik sistemlerinin önemi

CMS yani içerik yönetim sistem uygulaması hizmeti bulunmalıdır. Şu an istemiyor olsanız bile daha sonra web siteniz üzerindeki bilgileri değiştirmek isteyeceksiniz.

Yaptırdığınız sitenin içerik kontrol panelinin olması daha sonrasındaki olası bilgi değişiklikleri açısından önemlidir. Oluşturulan kontrol panelinin demosunu firmayı seçmeden önce görmenizde fayda vardır.

Fiyat standartlarında uygunluk ve süreklilik politikası yazılım şirketini seçmede son değerlendirme kriteriniz olsun. Seçeceğiniz firmalarda web sitesi tasarımı için ilk teklifi nasıl aldıysanız işlemler bittikten sonraki güncellemeler için hizmet ve destek ücretlerini de öğrenmeli ve ona göre değerlendirmelisiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin