Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

İnternetin yeni bir ticaret aracı olmasından hareketle, yeni ticari yöntemlerin benimsenmesi, en önemlisi ise yeni bir adres gereksinimi doğmuştur. İşte alan adı internet ortamında yürütülen ticari faaliyetin başarısında adres olarak önemli bir rol oynamaktadır. İnternet; Elektronik ticaretin, alan adları ise internetin vazgeçilmez unsurudur. Zira internet ortamında alan adları üzerinden, sunulan veya reklamı yapılan mal ve hizmetler ile bu hizmeti sunanlar hakkında bilgiye ulaşılabilmektedir.

E-ticarette ulaşılabilirlik müşterilerinizin veya diğer firmaların size her zaman ve her durumda ulaşması, e-posta ile mümkün olabilmektedir. Firmanızın telefon ve faks numaralarının değişmesi, taşınmanız, tatilde veya seyahatte olmanız e-postalarınızın size ulaşmasına engel olmamaktadır. Alıcılar ile e-firmalar e-mail yolu ile haberleşmekte, e-ticaret yapan kuruluşlar üyelerine bu yollar yeni ürünlerini tanıtmakta ve etkinliklerini e-posta aracılığıyla yapmaktadır.

E-Posta


Elektronik ticarette e-posta kullanılarak sipariş verilebilir. Satıcı firma ve müşteriler arasında haberleşme yapılabilir. E-posta adresleri ücretle alınabileceği gibi bu işi ücretsiz yapan yüzlerce internet sunucusu bulunmaktadır. Günümüzde kişi veya kurumların e-posta adreslerine en az telefon kadar ihtiyaç vardır.

Canlı Destek

E-Ticarette Ulaşılabilirlik

Müşteri ilişkileri kavramı günümüzde eskisinden oldukça farklı. Eskiden çağrı merkezleriyle ya da e-posta yoluyla sağlanan iletişim artık gerek chatbot’lar gerekse de sosyal medya üzerinden 7/24 sağlanıyor. Ziyaretçiler markalarla ilgili bir sorun yaşadıklarında kolayca iletişime geçip çözüm arayabiliyor. Yani, ulaşılabilirlik çok ama çok önemli. Siz de e-ticaret sitenizde ziyaretçilere bu kolaylığı sunmalısınız. Örneğin sitenize canlı destek koyabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin