Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticarette Teknik DestekE-ticaret; Ürün ya da hizmetlerin İnternet üzerinde satışa sunulması ve satış işleminin gerçekleştirilmesidir. E-ticarette geleneksel ticarette olduğu gibi fatura ve vergilendirme işlemlerine tabidir. Yine geleneksel ticarette olduğu gibi e-ticaret paketlerinde de satış sonrası destek ve iletişim oldukça önemlidir.

 

E-ticaret siteleri 7/24 açık mağazalar oldukları için E-ticarette Teknik Destek sürecinin de 7/24 süre verilmesi gerekmektedir. Site sahiplerinin siteyle ilgili herhangi bir soru ya da sorunlarında e-ticaret firmalarına hızlıca ulaşabilmesi elzem bir madde ve site sahipleri için güven verici etkenler arasında yer almaktadır.

 

Satış sonrası hizmet firmaların kalıcı ve sadık müşteri imajı yakalamasında ki en önemli etkendir. Özellikle e-ticaret sektöründe satış sonrası müşteri deneyimlerinin olumlu sonuçlanması için E-ticarette Teknik Destek sınırsız ve ulaşılabilir olmalıdır. Aksi halde site sahipleri negatif izlenimler edinecek ve firma ile olan işbirliğini sonuçlandırmak isteyecektir. Başka bir yol olaraksa forumlarda ya da şikayetlerini dile getirebilecekleri mecralarda şirket imajını zedeleyecek yorumlarda bulunacaklardır. İşte tüm bunların yaşanmaması için E-ticarette Teknik Destek firmanız için hayati önem arz etmektedir.E-ticarette Teknik Destek

E-ticarette Teknik Destek

E-ticarette Teknik Destek telefon yoluyla ya da e-ticaret firmalarının size sunmuş oldukları destek mecraları yoluyla sağlanmaktadır. Müşteri taleplerini en kısa sürede cevap vermek önemli bir etkenken müşteri sorunlarına empati ile yaklaşmak ve sorunun kısa süreli değil de temel çözümünü ele almak çok daha güvenli bir yol olacaktır. Bu şekilde çözümler sunmak ya da yardımcı olabileceğinizi müşterilerinize hissettirmek müşteriyle aranızda bir köprü kurmanıza ve müşteri için vazgeçilmez olmanıza neden olacaktır.

 

Geleneksel ticarette yer alan müşteri bağlılığı e-ticaret site sahipleri için de geçerli bir kavramdır. Verdiğiniz ürünün yanında sunduğunuz hizmette ürününüz kadar kaliteli ve vazgeçilmez olmalıdır. Site sahipleri için dakikaların olduğu kadar saniyelerinde değeri oldukça yüksek ve vazgeçilmezdir.

 

E-ticarette Teknik DestekE-ticaret altyapılarında destek hizmetleri birçok faaliyeti kapsayabilmektedir. Site sahiplerinin açmış oldukları destek talepleri firmalar tarafından hızlı yanıtlanmakta, uzman ve profesyonel bir ekip tarafından ele alınmakta ve 7/24 ulaşılabilir olmaktadır. Bir diğer E-ticarette Teknik Destek hizmeti arasında yönetim panel eğitimleri yer almaktadır. Firmalar altyapılarıyla ilgili tecrübelerini ve bilgilerini müşterilerine aktarmakta, süreçleri ve paneli göstermektedirler. Eğitim saatleri e-ticaret firmalarına göre değişmekle beraber çözüm odaklı firmalar saatlerini kişilere göre de belirleyebilmektedir.

E-ticarette Teknik Destek

E-ticarette Teknik Destek hizmetlerinde yer alan firmaların kullanıcılarına sunmaları gereken bir diğer hizmet panelle ilgili dokümanların müşteriye iletilmesi, ulaştırılmasıdır. Yardım sayfaları ve videolarla bu dokümanlar desteklenmeli, firma deneyimleri en hızlı şekilde müşteriye aktarılmalıdır.

 

E-ticarette yine önemli destek konularından biri versiyon güncellemelerinin tüm paketlerde karşılanması ve ücretsiz sağlanmasıdır. Çoğu firma bu düzende işlemektedir ancak versiyon güncelleme de ek para talep eden firmaların olumsuz olarak karşılandığını da belirtmek isteriz. Bu firmanın size sağlaması gereken bir hizmettir ve siz bu hizmetin bedelini en başta ödemişsinizdir.

E-ticarette Teknik Destek barındırdığı birkaç diğer özellik daha yer almaktadır. İsterseniz maddeler şeklinde bunlardan da bahsedelim;

 

  • Sunucu bakım ve destek işlemleri,
  • Güvenlik Önlemleri,
  • Günlük yedekleme ve veri kaybını engelleme,
  • Altyapı bakım ve optimizasyonları,
  • Saldırıları ve Hackerları engelleme,
  • Veri gizliliği ve şifreleme işlemleri,
  • Ağ güvenliği ve yüksek teknoloji gibi faktörler de bu hizmetler içerisinde yer alan ancak site sahiplerinin fazla dikkat etmedikleri konular arasında yer almaktadır.

 

 

E-ticarette Teknik Destek hizmetinin önemi bu kadar baskınken gerek e-ticaret firmalarının gerekse site sahiplerinin bu konuya oldukça önem vermelerini, kullanıcı deneyimlerini fırsata dönüştürmelerini ve kazançlarını katlamalarını öneririz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin