Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-Ticarette Satış Oranınızı Arttıracak 15 İpucu

E-ticarette satış oranınızı arttıracak 15 ipucuna aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Güveninizi kanıtlayın: Satışlarınızda direk etkin olan bir kavram güvendir. Kullanıcılarınıza güvenilir olduğunuz ispatlamak için gerekli çalışmaları yapmalısını. Aradaki güven kurulduğu zaman satışlarında arttığını göreceksiniz.

Tasarım: Tasarım ne olursa olsun kullanıcıları yormayacak onları satın almaya itecek sade ve kolay anlaşılır bir yapıda olmalıdır.

 

E-Ticarette Satış Oranınızı Arttıracak 15 İpucu

Detaylı içerikler: Kullanıcıların ürün ve hizmetlerle ilgili en çok dikkat ettikleri şey hakkında yazılan açıklamalardır. Kullanıcıların tüm sorularını yanıtlayacak içerikler yer almalı, teknik özellikleri, cinsi vs. ürüne ait her şey net olarak yazılmalıdır.

Kaliteli görseller: Ürünlerin fotoğrafları da kullanıcılar açısından dikkat çeker. Bulanık fotoğraflar kullanıcıları tatmin etmez. Kaliteli ve her açıdan çekilmiş fotoğraflardan faydalanmalısınız.

Zoom Özelliği: Ürünlerde yine kullanıcıların aradıkları şartlardan biri zoom özelliğidir. Kullanıcı ürüne her açıdan her ışıktan bakmak ister bu özellik zaten alt yapı firmaları tarafından size sunulan bir özelliktir. Tek yapmanız gereken kullanıcılarınıza bu özelliği açmanız olacaktır.

E-Ticarette Satış Oranınızı Arttıracak 15 İpucu

Kategori oluşumu: Tüketiciler sitenizde ihtiyaç duydukları ürünlere erişmekte zorluklar yaşıyorsa sipariş verme konusunda da tereddütler yaşarlar. Kategorilerinizi en başta doğru şekillendierek kullanıcılarınızın aradıkları ürüne en kısa zamanda ulaşmalarını sağlamalısınız.

Kargo ödemeleri: Kullanıcıların kısmında alışverişin son aşamasına geldiklerinde karşılaştıkları sorunlardan biri muazzam kargo ücretleridir. Kullanıcılarınıza elinizden geldiği kadar ücretsiz kargo imkanı sunun ancak bu da olmuyorsa belli bir ödeme ücreti belirleyin ya da adaletli skilled kargo ücretlerini yansıtın.

Hız önemli: Kullanıcıların siteye girmelerini alışveriş yapmalarını etkileyen noktalardan biri sitenin hızıdır. Kullanıcılar fazla bir süre bağlantı açılmasını beklerken sıkılacak ve siteye bakmadan ayrılacaktır.

Ürün Fiyatları: Kullanicilarin size seçmelerinde iki unsur yer alır. Ya fiyatlarınız çok uygundur ya da sizin sadık müşteri kitlenizdir. Uygun fiyatlarda kullanıcıların size seçmesinde etkilidir.

E-Ticarette Satış Oranınızı Arttıracak 15 İpucu

E-Ticarette Satış Oranınızı Arttıracak 15 İpucu

Kampanyalar: Kullanıcılarınıza sunacağınız avantajlı kampanyalar kullanıcıları sitenize çekecek ve satışlarınızı arttıracak adımlardan biridir.

Müşteri yorumları: Kullanıcılarınızın sitenizde ya da ürünlerinizin altında yer alan olumlu yorumları da kullanıcırın almalarını teşvik edecek bir harekettir.

Ücretsiz kargo: Bu özelliği kullanıcılara sunmak satışlarınızı iki katına arttıracak bir strateji olacaktır.

Üyeliksiz alışveriş: Bazı kullanıcılar siteye üye olarak vakit kaybetmek istemez bu nedenle kullanıcılarınıza üyeliksiz alışveriş seçeneği de açmalıdır.

Müşteri ilişkileri: Kullanıcılarınız arasında iletişiminiz hep olsun. Yani kullanıcılar size istedikleri zaman ulaşsın ve aranızda güçlü bir bağ kurulsun.

Testler yapın: Satışlarınızı arttıracak bir diğer unsurda sitenize yönelik analizler yapmaktan geçer. Kullanıcıların neden sitenizi terk ettiği en çok hangi sayfada kaldıkları gibi sonuçları bu alanda görüntüleyebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin