Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Fiziksel bir mağaza sahibisiniz ya da genç ve dinamik ruhlu bir girişimi olarak e-ticaretin adımlarını atarak İnternetten para kazanmayı amaçlıyorsunuz. İnternetten para kazanmanın diğer yollara göre en güçlü yolu e-ticarete adım atmaktır. Sektöre giriş yapabilmek için en başta önemli olan site sahibi olabilmek için gerekli kuralları sağlamaktır. Bunlardan en önemlisi bir şirket sahibi olmaktır. Fakat bir şirket sahibi değil iseniz şahıs firması ile de işe başlayabilirsiniz. Şahıs firması kurmak diğer şirket modellerine oranla daha düşük maliyetleri içermektedir. e-ticaretin adımları bu şekilde işlemekte ve devam etmektedir.

E-ticaretin Adımları:

Hedef Analizi

e-ticaretin adımlarından ilki ve online mağaza için en gerekli adımlarından biri hedef analizi yapmaktadır. Siteniz için belirli hedefler koymadan nasıl bir yol ve strateji izleyeceğinizi bilmeniz oldukça zor ve zaman kaybı olacaktır. Bu da e-ticaret sektöründe kısa sürede kaybolup gitmenize ve maceranızın anlık hatalarla bitmesine neden olacaktır. Hedef analizi yapmanız strateji belirlemeniz ve kendinizden emin adımlarla sektöre adım atmanızı sağlayacaktır.

Ürün ve Hizmetler

e-ticaretin adımları için de yine etkili ve önemli bir konumda olan faktörlerden biri de ürün ya da hizmet seçimlerinizdir. E-ticaret sektöründe her ürün kesinlikle gider ya da az da olsa satışı olacaktır şeklinde bir garanti veremiyoruz, veren de olmayacaktır. Bunun için ürün ya da hizmetlerinize karar vermeden önce pazarda ürünlerinizle ilgili detaylı araştırma yapabilir, rakiplerinizle ilgili bilgi toplayabilirsiniz. Böylece piyasayı analiz ederek ürününüzün ya da hangi ürünlerin tüketiciler tarafından daha çok satın alındığını öğrenebilirsiniz. En doğru satış kanalı için hedef kitleniz de araştırma yapmanızın en doğru strateji olduğunu dile getirebiliriz.

Altyapımı Seçimi

E-ticarete adım atarken yani sitenize kurarken doğal olarak bir e-ticaret firması ile anlaşma yapmanız gerekecektir. E-ticaret altyapısı satın alırken şstek ve ihtiyaçlarınıza uygun paketi bulmak ve doğru e-ticaret firmasıyla çalışmakta oldukça önemlidir. Panel eğitimleri ve sundukları teknik destek hizmetleri, firma ya da muhasebe programı entegrasyonları çalışmaları gibi elzem konulara da gereken önemi vermenizi söyleyebiliriz.e-ticaretin adımları

e-ticaretin adımlarından olan altyapı seçimleriniz için RGS Yazılım firmamızla irtibata geçebilir bize 0216 346 29 82 nolu numaramızdan ulaşarak e-ticaret paketlerimiz hakkında ya da sorularınızla ilgili iletişime geçebilirsiniz. Size özel çözümlerimiz ve altyapı desteklerimiz ile sizin için her zaman buradayız.

Ödeme Alternatifleri

Online mağazanızı kurdudunuz peki şimdik ki e-ticaretin adımları ne diye soracak olursanız ödeme sistemlerinin sitenize entegre edilmedir, deriz. Müşterilerinize birden çok ödeme alternatifi sunmalı bu sistemler arasından seçim yapabilme imkanı sağlamalısınız. Kapıda nakit, kapıda kredi kartı, sanal pos ile taksitli ve tek çekimle ödeme, havale gibi ödeme seçeneklerini online mağazanızda müşterilerinizin seçimine sunuyor olmalısınız. Bankalara başvuru yapmak için sitenizde gerekli bilgileri doldurmanız ve istenen belgeleri sağlamanız gerekmektedir. SSL sertifikası ve kullanıcıları bilgilendiren sözleşmeler gibi belgeleri hazır bulundurmanız ve ürün girişlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Kargo Anlaşmaları

Online mağazanızda yapılan satışlarda ürünlerin teslimi noktasında kargo şirketleri ile ortak çalışmanız gerekecektir. Pazar da yer alan kargo şirketleriyle anlaşmalar sağlayabilirsiniz. Ödem alternatifleriniz arasında kapıda nakit ödeme kullanmayı düşünüyorsanız kargo şirketleriyle anlaşırken bu şekilde konuşmanızı öneririz. Bunun yanı sıra birden fazla kargo şirketi ile temasa geçerek kargo tercihlerini müşterilerin kendilerine de bırakabilirsiniz. Bu davranışınız müşterilerinizden olumlu tepkiler alacak ve seçim imkanına sahip oldukları için kendilerine en yakın firma da seçim yapabileceklerdir. E-ticaretin adımlarından son adım olan kargo firma ile anlaşmaları da bu şekilde kısaca açıklamak istedik umarım sorularınızı cevaplandırmışızdır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin