Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret web sitesi trafiğini dönüştürmek için bazı kanıtlanmış öneriler bulunmaktadır. Bu ipuçları ile daha fazla ürün satmanıza, abone listenize daha fazla e-posta eklemenize ve daha uzun vadeli müşteriler oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. E-ticaret Ziyaretçilerini Müşteriye Dönüştürme işleminizi kolay bir şekilde birkaç adımla attırabilirsiniz.

Yeni İçerikler

E-ticaret sitenizde mutlaka sürekli yeni olan içerikler sunmaya önem göstermelisiniz. Bu günlük bir blog yazısı da olabilmektedir veya sitenizle başındaki isimden haftalık notlar da olabilir. Önemli olan müşterilerin gözünde sitenin yaşadığının gözükmesidir. Müşteriler eski tarihte yayınlanan yazıları gördükleri anda sayfayı kapatırlar. Firma içerisinde düzenli olarak yeni içerikler sunamıyor olabilirsiniz fakat içerik kritik bir unsurdur ve bu konuda bir atılım gerçekleştirerek sizin için yazılar yazabilecek kişilerle çalışmayı düşünebilirsiniz. Yazılacak yazının müşterilere hitap etmesi, uygun olması ve yeni olması önemlidir. Bu sayede daha fazla dönüşüm elde etmeniz mümkündür.

Etkili Harekete Geçirici Mesaj

Harekete geçirici mesajlar e-ticaret sitenizde bulunmalıdır. Basit bir konu gibi gözükse de bu konuda yapılan en basit hata harekete geçirici mesajı ihmal etmektedir. Ziyaretçiler e-ticaret sitenize giriş yaptıkları zaman yapmaları gereken işlem konusunda herhangi bir yönlendirmeyle karşılaşmadıkları zaman siteden çıkabilirler. Bu yüzden harekete geçirici mesajınız basit ve müşterileri zorlu durumlardan kurtarıcı olmalıdır.

Basit Sipariş Süreci

Harekete geçirici mesajı basit hale dönüştürmek tek başına yeterli bir çözüm olmamaktadır. Ziyaretçileriniz satış adımı içerisine girdiklerinde zorlayıcı durumlarla karşılaşmamalıdır. E-ticaret sitenizde yer alan alışveriş sepeti bölümü veya iletişim kısmı basit ve açık olmalıdır.

müşteriye dönüştürme

Sosyal Medya

E-ticaret siteniz sosyal medya varlığına sahip olmanız gerekmektedir. Kulaktan kulağa yapılan pazarlama yönteminde incelemeler ve sosyal medyada dile getirilen düşünceler e-ticaret siteye yeni ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için önemli yöntemlerden birisidir. Eğer e-ticaret sitenizde bir sosyal medya bileşenine sahip değilseniz müşterilerinizin veya ziyaretçilerinizin sizinle nasıl bağlantı kurabileceklerini belirtmediyseniz, bu durumda var olan müşterileri kaybetme olasılığınız çok yüksek olacaktır.

Mobil Dostu

Akıllı cihazların gün geçtikçe popülerliği artmaktadır ve bu nedenle e-ticaret sitenizi mobil ile uygun hale dönüştürmeniz gerekmektedir. E-ticaret siteniz birçok farklı mobil cihaz üzerinden sorunsuzca erişilebilir durumda olmalıdır.  Bunun için birçok test yazılımları ve araçlar bulunmaktadır. Bunlar sayesinde sitenizin farklı cihazlardan nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz. Bununla birlikte ana sitede güncelleme yapmanız takdirde tüm cihazlarda benzer güncellemenin yapılmasını gereklidir.

Bir kupon kodu ile ilk ziyaretçileri teşvik edin

Giriş katmanları e-ticarette iyi bir şekilde karşılanıyor. Perakendeciliğinizde bir fikir sahibi olmak gibi bir şey; ziyaretçileri müşteriye dönüştürmek için web sitenize sıcak bir hoş geldiniz sunun ve genellikle ilk alışverişlerini yapmaya teşvik edin.

Deneyimimize göre, en etkili karşılama teklifi, mağazanızdaki ürünler üzerinde belirli bir indirim sunan bir kupon kodu olmaktadır. Orantı veya yüzdelik bir tutar sunmayı denemelisiniz. Bu kupon kodunu doğrudan yer paylaşımı üzerinde sunabilmenize rağmen, kodunuzu ziyaretçilerin e-postalarını isteyen bir formla kontrol etmenizi önermekteyiz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin