Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Her kişinin ya da kuruluşun gönlünde bir e-ticaret yapma fikri olduğunu bilmekteyiz , aslında bu bir istek değil zorunluluktur. Çünkü gelecek yıllarda bir e-ticaret sayfası olmayan firmanın ayakta kalması çok zor olacaktır. Çünkü İnternet ortamında fiyatlar hem daha göz önünde hemde satın alırken bu fiyatları karşılaştırmak daha kolaydır. Gelecek yıllarda müşteriler mağazalara gitmek yerine ürün veya hizmetlerin İnternetten resim ve özelliklerine bakıp satın alıp almayacakları kararına varacaklardır. Bu yüzden büyük veya küçük demeden her ticaret yapan firmanın vakit kaybetmeden e-ticaret sitesine sahip olmaları gerekmektedir.

Peki e-ticaret için neden bu acele ?

 

Bilindiği gibi e-ticaret mağazalarının müşterilerinin çoğu Google gibi arama motorlarından ziyaretçi almaktadırlar. Açılan bir internet sitesinin Google gibi arama motorlarında gerçek anlamda E-ticaret Yazılımı Hakkındaindexlenmesi 3 ay kadar zaman almakta ve doğal arama sonuçları ile satışa başlaması 1 yıl kadar sürmektedir. Hızlı bir şekilde satışa başlamak istiyorsanız reklama çok büyük bütçeler ayırmanız gerekmektedir , unutmayın e-ticarette normal ticaretten pek farklı değildir müşterileriniz zaman içinde çoğalır.

Peki nasıl bir e-ticaret yazılımı kullanmalısınız ?

 

E-ticaret yapacaksanız ve yazılım bilgisine sahip değilseniz destek hizmetine önem veren bir firma ile çalışmalısınız. Çünkü gerçekten e-ticaret yazılımı karmaşık bir yazılımdır ve destek hizmeti olmadan hiçbir işe yaramaz , burada karar vereceğiniz yazılımın sizin olması veya kiralama yöntemi olabilir. Kiralama yöntemi e-ticaret yazılımında kullandığınız altyapı sunucusuna bağlı olarak çalışırsınız ve verileriniz bu sunucuda depolanır siz bu e-ticaret yazılımına sunucu kullanımına karşılık yıllık bir bedel ödersiniz. En iyi e-ticaret yazılımının kesintisiz bir destek hizmeti sunduğu unutulmamalıdır ve altyapı seçilirken bu göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Peki Nasıl Bir E-ticaret Yazılımı Tercih Edilmelidir ?

 

 • Size 7/24 kesintisiz destek hizmeti sunan,
 • Sunucu yönünden güvenli ve sürekli aktif bir firma olan,
 • Görünüm profesyonelliği açısından kaliteli tasarımları olan ve yeni trendleri yakından takip eden,
 • Modüler bir sistem üzerine kurulmuş geliştirilmeye açık esnek bir altyapısı olan,
 • Yönetim panelinin sade ve kolay anlaşılır bir yapıda olması, 3. kişiler tarafından dahi rahatlıkla kontrol edilmesi,E-ticaret Yazılımı Hakkında
 • Ödeme sistemleri açısından rahatlık sağlayacak sertifikaların ve güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olması,
 • E-ticaret sitenizde doğacak hatalar sonucu oluşan veri kayıplarının telafisi için gerekli veri yedekleme önlemleri için alternatif çözümler üretilmesi,
 • Yazılımcı firmanın deneyimli uzman personellerden oluşması,
 • Yazılımcı firmanın örnek referanslarının olması,
 • Yazılımcı firmanın sunmuş olduğu altyapı desteğinin kaliteli ve güvenilir olması,
 • Rakiplerinizden önde olmanız konusunda size yardım ve teşviklerde bulunması vb.

 

Bunun gibi daha birçok maddeye bakarak nasıl bir e-ticaret yazılımı tercih etmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir.

 

En İyi E-ticaret Yazılımı

 

E-ticaret Yazılımı HakkındaTeknoloji çağıyla beraber gelişen İnternet dünyasına rağbet, kişiler ve kurumlar tarafından gün geçtikçe çoğalmaktadır. Kişiler ve kurumlar işlerinin çoğunu İnternet ortamında yürütmektedir. Haberleşme, bilgi paylaşımı, eğlence, alım- satım gibi birçok alanlarda işler İnternet dünyasına aktarılmıştır. E-ticarette bu gelişmelere paralel olarak giderek daha da büyümekte ve gelişmektedir. E-ticarete ekonomik açıdan bakıldığından site sahiplerine birçok avantaj sağlamaktadır.

Bu avantajların en başında Dünya’ ın her yerinden insana tek bir altyapı sayesinde ulaşmayı örnek olarak gösterebiliriz. Bunun dışında fiziksel bir mağaza açıldığında yapılacak olan masrafların çoğu sanal mağazacılıkta yoktur. Yani avantajlardan bir diğer düşük maliyetlerle işe başlamaktır. Birçok kişi ve firma e-ticarete adım atmayı düşünmektedir. Bu konuda akıllarında ki en önemli soru işaretlerinden biri en iyi e-ticaret yazılımında bulunması gereken özelliklerin ne olduğudur ? Bu makalemizde e-ticaret yazılımına dair tüm gerekli bilgileri sizler için oluşturduk.

En iyi e-ticaret yazılımında bulunması gereken en elzem özelliklerin başında; kullanıcılar açısından kolay ürün bulabilme özelliği olmasıdır. Herhangi bir ürünü ya da ürünleri almaya gelen potansiyel müşterilerinizin e-ticaret sitenizde aradığı ürüne rahatlıkla ulaşabilmesi önemli bir konudur. Ürün bulma konusunda müşterilerinizin karmaşaya düşmesi size zaman ve satış kaybettirecektir.

 

E-ticaret sitesi kuracak olan kişi veya firmaların en iyi e-ticaret yazılımı bulma konusunda dikkat edecekleri bir diğer önemli husus ise, ürünlerin görselleridir. Şunu unutmamak gereklidir ki ürünü almaya karar verecek müşterileri etkileyecek olan detay ürün görselleridir. Normal ortamda göremediği ürünü İnternet ortamında müşteriye beğendirmek önemlidir. Bu yüzden seçmiş olduğunuz e-tcaret yazılımı, kaliteli görüntü sağlamalı ve ürünü çoklu yönden müşteriye gösterme açısından fotoğrafları desteklemelidir.

Ödemeler açısından üzerinde durulması gereken nokta ise EFT( Elektronik Fon Transferi ), kredi kartı, havale, mobil ödeme gibi birçok ödeme sistemine sahip olmasıdır. Ne kadar çok ödeme şekline sahip olunursa ödeme kolaylılığından dolayı siteye daha çok müşteri çekileceği unutulmamalıdır.

En iyi e-ticaret yazılımı konusunda yine önemli hususlardan biri verilerin günlük olarak sistem yoluyla bize ulaştırılmasıdır. Siteye günlük kaç ziyaretçi gelmiş, hangi ürünlere bakılmış, Hangi ürünler satılmış, En çok tercih edilen ürünler ve modeller hangileridir ? Gibi onlarca sorunun cevabını e-ticaret yazılımından kolayca almalıyız. Bu soruların her birine cevap alabilirsek ileriye dönük olarak atacağımız adımlarımıza daha net bir şekilde atabilir ve satış grafiğimizi daha yükseklere çıkarabiliriz.

E-ticaret sistemimizde kesinlikle üyelik imkanı bulunmalıdır. Çünkü, üye olan tüketicinin sitenizi ziyaret etme sıklığı daha yüksek olacaktır. Herhangi bir ürün alma ihtiyacı olan müşteri, kafasında yer alan alternatifler arasında ilk sıralarda sizi düşünecektir. Üyelik özelliğinizin yanında, müşteri kredi kartı bilgilerini kaydetme özelliği sayğlayan bir e-ticaret yazılımınızda olmalıdır. Çünkü müşteri için kolaylık ve zaman çok önemlidir. Eğer güvenilir bir e-ticaret sitesiyseniz, müşteri kredi kartı bilgileri hesabında kayıtlı bir şekilde saniyeler içerisinde, zaman kaybına uğramadan sitenizden alışveriş yapacaktır.

 

E-ticaret Yazılımı HakkındaSosyal medya ve network siteleri ile bağlantısı bulunan e-ticaret yazılımları, her zaman size yeni müşteriler bulmanız konusunda size yardımcı olmaktadır. Bu yüzden en iyi e-ticaret yazılımı konusunda tercihlerinizde, sistemin sosyal medya ve network siteleri entegrasyonuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayalım ki kullanacağımız yazılım, sitemizin temelini oluşturmaktadır.

E-ticaret Yazılımı ve Arama Motorları Başarısı

 

Firmanızın e-ticaret sistemine ürünlerinizi veya hizmetlerinizi eklediniz , ancak alışverişe dönüşmesi için bunları birilerinin görmesi gerekmektedir. Bu yüzden hizmet alacağınız e-ticaret sisteminin referanslarına bir bakın siteleri ziyaretçi alıyor mu ? ve İnternette neredeler bunun için alexa değerlerini kullanabilirsiniz sıralama ne kadar düşükse o kadar iyi olacaktır. Bu İnternet mağazalarının satış yapabilmelerinin en büyük sırrıdır. Kullandıkları e-ticaret yazılımının SEO yani arama motoru dostu olmasıdır. SEO uyumlu olmayan bir yazılım kullanmak size zaman kaybettirecektir.

 

E-ticaret Yazılımı Hakkında konulu makalemizi sizler için oluşturduk.Sizde E-ticaret Yazılımı Hakkında konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin