E-Ticaret Tasarımında Kaçınılması Gereken Hatalar

mistake 876597 960 720

Çok fazla seçenek sunmak

Sitenizde daha az ürün varken müşterilerinizi boğma ihtimaliniz daha düşük olacaktır. Bunu yapmanın en kolay yolu? Ürünlerinizi gruplandırma ve onlar için ayrı kategori sayfaları oluşturma.

 Metin ve görsellerle doğru dengeyi sağlayın

Müşterilerinizin ürünlerinizi görsel olarak veya sözlü olarak sunulduğunda satın alma olasılıkları daha mı yüksek? Görsel olarak, elbette ve ezici bir marjla.

Ancak bazen, belirli ürünler için, daha fazla metin sunmak ilginizi çekebilir.

müşterilerin yazılı olarak sunulduğunda yavaşlama ve seçimleri daha dikkatli ve düşünceli bir şekilde değerlendirme eğiliminde olduklarını tespit ediyor. İyi ürün açıklamaları , müşterinin ürünü nasıl kullanabileceğini merak etmesine neden olur. Testler ayrıca müşterinin sözlü olarak tarif edildiğinde ürünleri daha iyi hatırlayabileceğini ortaya koyuldu.

Daha da önemlisi, araştırmacılar, sözlü açıklamaların, alışveriş yapanların birçok öğeye bakarken görsel açıklamaları koyduğunu bulmaktadır. Müşteriler çok fazla resim olduğunda alışverişi durdurma eğilimindedir. Dikkat etmeleri gereken bir metin olduğunda okumaya ve düşünmeye yavaşlar.

 Ürün hizalaması – yatay mı dikey mi?

Dikey olarak yerleştirildiklerinde ve yatay olarak yerleştirildiklerinde farklı algılarız.

Bu, ürünlerinizi soldan sağa düzenlerseniz, müşterilerin, ürünleri sıraladığınızdan çok daha fazla çeşit ürün olduğunu düşünecekleri anlamına gelir.

Çalışma, ürünler yatay olarak sunulduğunda, müşterilerin çeşitliliği görme eğiliminde olduğunu ve bir satırdan birden fazla ürün satın almaya daha istekli olacağını göstermektedir. Öğeler dikey olarak sunulduğunda, çeşitliliği görmezler ve bu nedenle bir sütundan yalnızca bir öğe seçerler.

Sonuç

Tüm bu çalışmalar, ürünlerinizi dikkatlice ve müşterilerinizi zorlamadan sergilemeniz gerektiğini gösteriyor. Bu, bir sayfaya çok fazla ürün koymamayı, tek bir ürün için çok fazla görüntü olmamasını ve benzer öğeleri satırlarda göstermeyi içerir.

Burada sihirli sayılar olmadığını not etmek önemlidir. Bir iş için çalışan, başka bir iş için çalışmayabilir. Bu nedenle , ürününüzü olabilecek en çekici ve çekici vitrin haline getirme yolunuzu sınamak için daha önemli .

Demo Talebi

Merkez : Acıbadem Mah Çeçen Sk. Akasya Residence A1 Kule No:150 ÜSKÜDAR İSTANBUL