Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret sektöründe birçok firma bulunmaktadır. Bu durum haliyle rekabeti de zorlaştırmaktadır. E-ticaret sitenizin trafiğini, satışını ve dönüşüm oranlarını arttırmanız da bir o kadar zorlaşmaktadır.

 

E-ticaret sektöründe bulunan şirketler kendi sitelerine trafik çekebilmek için birçok çalışma yapmaktadır.

 

E-ticaret Sitenizin Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz? Bugün bu konuyu ele alacağız, sitenizin trafiğini arttırmanız için aşağıda maddeler halinde birkaç ipuçlarını belirttik.

 

E-ticaret Sitenizin Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz?

Site tasarımı; e-ticaret sitenizin tasarımı oldukça önemlidir. Müşterilerin kolay bir şekilde alışveriş yapabilecekleri sade ve şık bir tasarım olmalıdır.

 

Sade bir tasarım müşterilerinizin gözlerini yormayacağı gibi aradığı ürünü sitenizde kolay bir şekilde bulacaktır.

 

Site açılış hızı günümüzde oldukça önemli olan bir husustur. Yavaş ve geç açılan bir sitede kim alışveriş yapmak ister ki?Müşterilerinizin site açılış hızınıza önem verdiği gibi bu duruma arama motorları da bir o kadar önem vermektedir.

 

E-ticaret Sitenizin Trafiğini Nasıl Arttırabilirsiniz?

E-ticaret Sitenizin Trafiğini Nasıl ArttırabilirsinizE-ticaret sitenizde bulunan içeriklerde site trafiğinizi etkilemektedir. Sitenizde bulunan içeriklerin özgün ve kaliteli olması gerekir.

 

Ayrıca sitenize eklediğiniz özgün ve kaliteli içeriklerinizi belirli aralıklar ile güncellemeniz gerekmektedir.

 

İçerikler trafiğinizi arttırdığı gibi arama motorlarının sitenizi indekslemesinde de olumlu bir rol oynamaktadır.İçerikleriniz ne kadar sık ve güncel ise arama motorlarının sitenizi ziyaret sıklığı da bir o kadar çok olacaktır.

 

Bu durumda arama motorlarında üst seviyelere çıkmanıza da yardımcı olacaktır. Sosyal medyayı aktif kullanmalısınız. E-ticaret sitenizde hazırladığınız içerikleri sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmalısınız.

 

Günümüzde sosyal medya platformlarını 7’den 70’e birçok kişi kullanmaktadır. Bu sosyal medya platformlarında düzenli olarak yaptığınız paylaşımlar ile potansiyel müşterilerinizi sitenize yönlendirebilirsiniz.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin