Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticarette kullanıcı yorumlarının ürününüzün ve firmanızın tanınmasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

 

Başka müşterilerin yada kullanıcıların ürünler ve aldıkları hizmet hakkında yaptıkları yorumlar, siteyi ziyaret eden başka kullanıcıların ve ürün araştırması yapan tüketicilerin satın alma kararlarını doğrudan etkiliyor.

sitenizdeki olumsuz yorumlarE-ticaret Sitenizdeki Olumsuz Yorumlarla Nasıl Baş Edebilirsiniz?

Özellikle son zamanlarda bu durum daha fazla önem taşımaya başladı. Çünkü sosyal medya kullanıcı sayısı arttıkça fikirleri paylaşma oranı da yükselmeye başladı.

 

Artık şikayetini dile getirmek teknolojinin de gelişmesiyle oldukça kolay bir hal aldı sosyal medya hesabına girerek oradan direk iletişime geçebiliyorsunuz hal böyle olunca müşteriler en ufak bir memnuniyetsizliklerini dile getirmekten çekinmiyorlar.

 

Olumsuz yorum yazan müşterilerinizi ayırt edebilmelisiniz. Kendi sorununu dile getirmek isteyenlerin dışında kötü niyetli olan kişiler de olumsuz yorumda bulunabilirler.

 

Tüketicilerin bir kısmı bir sorundan dolayı şikayet etmeye başlayabilir ve diğer tüketicilerde şikayetlerini dile getirebilirler.

Bu durumda da genel bir durum bulunmaktadır. Bu tarz sorunlarda genel bir açıklama yapmak (makale, video vb. şekilde) sorunun çözümü ile ilgili çalışmalar yaptığınızı belirtmeniz yardımcı olacaktır.

 

Genel sorunlar olabildiği gibi özel sorunlarla da karşılaşabilmekteler. Sorun yaşayan müşterilerinizin hepsine birebir ulaşmanız zor olsa da müşteri memnuniyetiniz için bunu sağlamanız önemlidir.

E-ticaret Sitenizdeki Olumsuz Yorumlarla Nasıl Baş Edebilirsiniz?

İnternet trolü olarak belirtilen kişiler, bir konu ile dalga geçmek, aşağılamak ve karşı tarafın vaktini çalmak için amaçsız olarak paylaşımlar yapılmaktadır.

Sitenizdeki olumsuz yorumlara ilk etapta normal bir kullanıcı gibi yaklaşabilirsiniz; ancak tavırlarına devam etmeleri durumunda onları uyarabilir ve son çare olarak da IP adreslerini engelleyerek, yorumlarını silebilirsiniz.

 

Propagandacılar genellikle spam yapmak yada markanızı kötülemek amacıyla gelirler ve farklı internet sitelerinin reklamını yapmak için sizi kullanabilir, kendi propagandaları için sizi kötüleyebilirler.

 

Eğer sizi fazla sayıda paylaşım yaparak rahatsız ediyorsa bu kişinin yorumlarını silebilirsiniz.

E-ticaret Sitenizdeki Olumsuz Yorumlarla Nasıl Baş Edebilirsiniz?

Takipçileriniz, yorumlar kısmında kavga edebilirler. Buralarda araya girmeniz illaki gerekmez. Fakat kontrolü elden kaybetmemeniz önemlidir.

Aşırı bir durum söz konusu olmadıkça araya girmemelisiniz fakat argo, küfür gibi saldırgan durumlar da kontrolü de elden bırakmamaya gayret göstermelisiniz.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin